جدید ترین اخبار بانک صنعت و معدن 


جدید ترین اخبار بانک صنعت و معدن

رتبه اول بانک صنعت و معدن در تامین مالی واحدهای صنعتی و معدنی در شبکه بانکی کشور در ۲۰ ماهه گذشته

بانک صنعت و معدن از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه سال جاری با پرداخت ۳۹ هزار و ۱۹۸ میلیارد ریال رتبه اول را در تامین مالی واحدهای صنعتی و معدنی در بین سایر بانک های کشور در ۲۰ ماهه گذشته داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن و به نقل از خبرگزاری ایرنا، منابع تخصیصی از محل تبصره ۱۸ در سه بخش تامین سرمایه در گردش مورد نیاز فعالان اقتصادی و کمک به نوسازی و جایگزینی ماشین‌آلات و طرح‌های که بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، پرداخت می‌شود.

این میزان تسهیلات از ابتدای شروع طرح (آغاز سال ۹۸) تا پایان آبان‌ماه ۹۹ به واحدهای صنعتی و معدنی پرداخت شد.

بررسی‌ها حاکی است در سال ۹۸ در مجموع ۷۳۶ فقره تسهیلات از این محل به ارزش ۴۰ هزار و ۹۱۲ میلیارد ریال و از ابتدای امسال تا پایان آبان‌ماه ۵۱۴ فقره تسهیلات به ارزش ۳۰ هزار و ۳۷۶ میلیارد ریال به واحدها پرداخت شد.

۲۵ درصد تسهیلات یاد شده در مجموع ۲۰ ماه گذشته صرف تامین سرمایه ثابت و ۷۵ درصد آن به تامین سرمایه در گردش واحدها اختصاص یافت.

استان اصفهان با هشت هزار و ۲۱۶ میلیارد ریال، تهران با پنج هزار و ۵۷۸ میلیارد ریال و البرز با چهار هزار و ۷۲۰ میلیارد ریال، به ترتیب سه استان برتر در پرداخت این تسهیلات محسوب می‌شوند و پس از آن استان‌های آذربایجان‌شرقی، یزد و فارس در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

همچنین ۶ استان برتر در جذب این منابع به ترتیب ایلام با ۱۷۹ درصد، اردبیل با ۱۴۵ درصد، قم با ۱۲۳ درصد، مازندران با ۱۱۲ درصد، سمنان با ۱۱۱ درصد و خراسان‌جنوبی با ۱۰۷ درصد بودند. بانک صنعت و معدن با پرداخت ۳۹ هزار و ۱۹۸ میلیارد ریال ‌بالاترین عملکرد را در پرداخت این تسهیلات به واحدها داشت و پس از آن بانک‌های آینده، توسعه تعاون، تجارت و ملی قرار دارند.

 

مدیر بانک صنعت و معدن استان قزوین: این بانک در این استان ۱۰۰ درصد تسهیلات خود را به بخشهای تولیدی پرداخت کرده است

علی فغانپورگنجی مدیر بانک صنعت و معدن استان قزوین گفت: با اختصاص ۱۰۰ درصد تسهیلات بانکی به بخش تولید در سال گذشته ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن علی فغانپورگنجی مدیر بانک صنعت و معدن استان قزوین اظهار داشت: بانک صنعت و معدن از جمله بانک های تخصصی است که در این استان ۱۰۰ درصد تسهیلات آن به بخش صنعت و تولید اختصاص یافته است.

وی افزود: امروز مشکل ما اشتغال، سرمایه گذاری و تولید است و منابع محدود مالی مهمترین چالش ها در این عرصه محسوب می شود و اگر صنعت بخواهد رشد کند باید حمایت از بانک های تخصصی به صورت جدی صورت گیرد.

فغانپورگنجی بیان کرد: در زمینه منابع در آخرین ردیف ها قرار داریم چون سپرده گذاری ما محدود است و به همین دلیل با محدودیت منابع مواجهیم لذا باید دولت حمایت از بانک را جدی بگیرد.

این مدیر بانکی در مورد مزایده کارخانه ها به دلیل بدهی هم گفت: در این راستا هر چند قانون این اختیار را داده اما سیاست ما تعطیل کردن کارخانه در حال تولید نیست ‌اما کارخانه ای که ۱۰ سال تعطیل شده و تولید ندارد باید تعیین تکلیف شده و به تولیدکننده دیگری واگذار شود.

وی از کمبود منابع مالی به عنوان چالش مهم این بانک یاد کرد و افزود: بسیاری از واحدهای تولیدی که از بانک صنعت و معدن تسهیلات می گیرند متاسفانه حسابهایشان در تهران گردش دارد در حالی که باید حسابهای آنها در این بانک باشد اما علیرغم تاکید استاندار بخش خصوصی تمکین نمی کند.

 

فغانپورگنجی اظهار داشت: از محل اعتبارات تبصره ۱۸ و رونق تولید در دادن تسهیلات رتبه قابل قبولی را در استان داریم و بیش از ۱۵ برابر منابع تسهیلات پرداخت شده است.

وی گفت: از محل اعتبارات تبصره ۱۸ و رونق تولید در یک سال گذشته بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان و از محل خارج از تبصره هم ۳۰۰ میلیارد تومان به تولیدکنندگان پرداخت شده است.

 

معاون نظارت، حقوقی و وصول مطالبات بانک صنعت و معدن: میزان وصول مطالبات این بانک در ۸ ماهه امسال ۱۳۱ درصد رشد داشته است

بیژن اسدی معاون نظارت، حقوقی و وصول مطالبات بانک صنعت و معدن گفت: با تلاش و پیگیری مستمر همکاران در بخش وصول مطالبات در ستاد و شعب ، علیرغم مشکلات ناشی از تحریم های ظالمانه و شیوع ویروس کرونا، میزان وصولی های این بانک در ۸ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳۱ درصد افزایش یافته است..به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، اسدی با بیان اینکه وصول مطالبات به عنوان ارزانترین منبع تجهیز مالی در بهبود شاخص های عملکردی و کاهش نرخ بهای تمام شده پول نقش مؤثری دارد افزود: وصول مطالبات، راهکار بازگشت سرمایه های بانکی به شبکه اقتصادی کشور بوده و موجب پویایی اقتصاد و بخش تولید و کاهش رکود و تورم می شود.

 

اسدی تأکید کرد: عوامل ایجاد مطالبات در بانک دارای دلایل متعددی است بطوریکه نوسانات نرخ ارز، مشکلات ساختاری اقتصادی مانند رکود تورمی، اختلاف نرخ سود تسهیلات و تورم، فرهنگ عدم بازپرداخت بدهی در بین عده ای از وام گیرندگان، مشکلات و محدودیت های قانونی، محدودیت تعطیلی بنگاه های بدهکار به جهت اشتغال نیروی کار، وجود دعاوی واهی نظیر اعلام ورشکستگی، ابلاغ سیاست‌های دستوری و در مواردی عدم اجرای تعهدات از سوی برخی نهادها و سازمان ها از جمله عوامل عدم وصول مطالبات به شمار می‌روند.

 

معاون نظارت، حقوقی و وصول مطالبات بانک صنعت و معدن در مورد راهکارهای وصول مطالبات عنوان داشت: دقت کافی در اخذ تضامین و اعتبار سنجی دقیق در هنگام اعطای تسهیلات، دانش و اشراف کافی نسبت به مفاد آئین نامه ها و مقررات، فرهنگ سازی در خصوص وصول مطالبات، پیگیری مستمر و استفاده از سیستم های نرم افزاری، تفویض اختیار و گسترش سطح عملکرد مدیران استانی و رؤسای شعب و ایجاد نظام انگیزشی در حوزه وصول مطالبات برای همکاران و مشتریان، در نیل به اهداف بانک در حوزه وصول مطالبات بسیار تأثیرگذار است.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

17162مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393