هوای تهران ناسالم است 


هوای تهران ناسالم است

کیفیت هوای پایتخت امروز جمعه- ۲۸ اذرماه- از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۱۴۲ در شرایط ناسالم است.

کیفیت هوای پایتخت امروز جمعه- ۲۸ اذرماه- از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۱۴۲ در شرایط ناسالم است.بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز، جمعه بر روی شاخص ۱۴۲ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت.

همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۷۴، ازن با شاخص ۶، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۷۳ و منواکسید کربن با شاخص ۳۷ بوده است.

ایستگاه های شهرداری منطقه ۱۶ و فرمانداری ری صدرنشین هوای سالم

ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۱۶ و فرمانداری شهرری منطقه ۲۰ مشترکا با شاخص ۵۰، میدان امام خمینی(ره) منطقه ۱۳ با شاخص ۶۳ و اتوبان محلاتی منطقه ۱۴ با شاخص ۸۴ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رساند.

ایستگاه شهرداری منطقه ۲۱ صدرنشین هوای آلوده

همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۱۶۸، پارک سلامت منطقه ۱۷ و تربیت مدرس منطقه ۶ هر دو با شاخص ۱۶۳ و شهرداری منطقه ۲۲ و شریف منطقه ۲ نیز مشترک با شاخص ۱۶۲در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشت.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۸۵ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۷۱روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه ها به ثبت رسیده است.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

17162مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393