رونمایی از پروژه اتصال ایران به بازار فرهنگی روسیه / ساخت فیلم سینمایی بر اساس روابط دوستانه ایران و روسیه در سال آینده 


رونمایی از پروژه اتصال ایران به بازار فرهنگی روسیه / ساخت فیلم سینمایی بر اساس روابط دوستانه ایران و روسیه در سال آینده

پروژه اتصال ایران به بازارهای فرهنگی  روسیه تعمیق و گسترش روابط ایران و روسیه در انجمن دوستی ایران رونمایی شد.

دکتر امیر محمود زاده مدیر عامل انجمن دوستی ایران  و روسیه در گفتگو با خبر نگار طوفان نیوز اظهار داشت : پروژه فرهنگی ایران و روسیه  نماد ارتباط  دو  طرفه دو ملت می باشد که عامل تعمیق دوستی میان دو کشور است .

مدیر عامل  انجمن دوستی ایران و روسیه افزود : در حوزه فرهنگ و ادبیات  ورفتار شناسی حوزه هنر است

وی افزود : مهمترین نگاهی که ما به پل دوستی ایران  و روسیه مطرح  می باشد مودت  و ارتباط بین دو ملت ایران  و روسیه  است .

محمود زاده تسریع کرد : یکی از پروژه های فرهنگی در سال ۱۴۰۰ موضوع توسعه پل فرهنگی و فکری  بین ایران و روسیه به منظور فرهنگ سازی  و ایجاد کریدور اجتماعی  بین مردم دو کشور است .

مدیر عامل انجمن دوستی ایران و روسیه با تاکید بر این نکته که انجمن دوستی ایران و روسیه  یک انجمن غیر سیاسی وغیر دولتی است تصریح کرد :  اتصال بازارهای ایران  و روسیه  باعث ایجاد برادری و ارتباط بیشتر بین دو ملت و در نهایت منجر به ایجاد کریدور  صادرات بار و کالا و تجارت  وتوسعه فرهنگ و هنر بین دو  ملت می شود.

وی ادامه داد : من فکر که این پروژه فرهنگی در مدت ۹ ماه بین ایران و روسیه انجام شود .

محمود زاده وی افزود : در همین راستا تیم ها و کار گروه ها و کمیته های این پروژه فرهنگی شکل گرفته  واز  امروز روند اجرایی این طرح آغاز می شود .

وی در پاسخ  به این سوال که در ارتباط با کشورهایی مانند : روسیه عملکرد گذشته روسیه  در مورد نقش مهمی به نگاه مردم  در توسعه  بین دو کشور دارد  عنوان کرد :

حوزه هایی همچون گردشگری و سینما نقش مهمی در راستای بهبود و از بین رفتن تاثیر روابط منفی روسیه با ایران در بین مردم دارد .

وی با بیان اینکه یکی پروژه های مهم انجمن دوستی ایران و روسیه حمایت و برنامه ریزی در قالب تولید یک فیلم سینمایی مشترک به منظور ایجاد یک رابطه دوستانه بین مردم ایران و روسیه  است .

محمود زاده افزود: این کار باعث تلطیف ذهنیت  مردم ایران در مورد مباحث شوروی سابق و روسیه می شود .

وی تصریح کرد : عرضه واکسن اسپوتنیک V توسط روسیه به ایران نقش به سزایی  در توسعه روابط  دوستانه بین دو کشور دارد .

وی با اشاره به این موضوع که روسیه شریک استراتژیک ایران در شرایط  سخت  است  درباره چشم انداز آینده روابط بین ایران و روسیه عنوان کرد : با توجه به مباحث فرهنگ و زبان و ادبیات روسی  و آموزش زبان فارسی در روسیه و موضوعات اقتصادی مانند : مسائل اقتصادی حوزه اوراسیا و انرژی  و تجارت  ؛ گسترش روابط فرهنگی دارد.

مدیر عامل  انجمن دوستی ایران و روسیه  درباره آموزش زبان روسی  در ایران گفت : در حال حاضر دوره های آموزش زبان (پاد فک) به صورت رایگان توسط این انجمن برای دانش آموزان و دانشجویان  و زبان آموزان در قالب یک دوره حداقل ۶ ماهه ؛ به صورت روزانه ۸ ساعت تدریس ، شامل : ۴ ساعت تدریس مستقیم استاد و ۴ ساعت آموزش به صورت همکاری و   فعالیت دانشجویان و زبان آموزان برای حداقل نیازهای آموزشی

آنها از سوی این به متقاضیان ارائه می شود.

محمود زاده گفت : آموزش زبان روسی در ایران با همکار دانشگاههای روسیه  وبا اطلاع سفارت روسیه در ایران انجام میشود ؛ زیرا شرط  حضور  در دانشگاههای روسیه داشتن دیپلم  و یا گذراندران آموزش زبان روسی ( پاد فک ) است .

وی درپایان گفت:  زبان فارسی هم در حال گسترش در روسیه می باشد ؛ به طوریکه در مراکز زبان آموزی  و آکادمی ها به غیر فارسی زبانان در حال توسعه است .

در ادامه بهرام صلواتی کارشناس مسائل روسیه در مراسم رونمایی  از طرح اتصال ایران به بازارهای فرهنگی روسیه گفت : یکی از المان های مهم در ارتباطات اصلی استفاده از نیروی کار جوان است .

صلواتی ادامه داد : متاسفانه تحریم ها دست و بال مارا در  زمینه همه جانبه روابط اعم از فرهنگی ؛ اقتصادی  و اجتماعی  بسته است .

وی با بیان اینکه در حال حاضر فقط حدود ۴ تا ۵ کریدور  بیشتر باقی نمانده است ادامه داد : ارتباطات  از طریق  نیروی انسانی جوان برای کار و تحصیل نقش بسزایی در  توسعه روابط بین کشورها  دارد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

17162مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393