وام 6500 میلیارد تومانی بانک خصوصی به یک نفر! 


وام 6500 میلیارد تومانی بانک خصوصی به یک نفر!

amool

 

 

 

 

 

 

 

 

 

رییس دستگاه قضا از تاخیر دستگاههای اجرایی برای شکایت از موارد فساد انتقاد کرد و گفت: هم‌اکنون چند پرونده فساد مالی در دست بررسی است که در یکی از آنها فردی ۶هزار و ۵۰۰میلیارد تومان وام ازیک بانک خصوصی دریافت کرده است که در صورت ناتوانی در باز پرداخت این وام بانک مذکور برای ادامه فعالیت دچار مشکل می شود.

به گزارش طوفان نیوز به نقل از واحد مرکزی خبر ، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه شورای لرستان گفت : برخورد این قوه با مظاهر فساد در راستای اجرای قانون و حمایت از دستگاههای اجرایی است.

قوه قضاییه آماده کمک همه جانبه به دولت

وی افزود : قوه قضاییه برای کمک همه جانبه به دولت برای خدمت رسانی به مردم مصمم است.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه همکاری و همدلی قوا برای رفع مشکلات کشور منافاتی با استقلال قوا ندارد گفت: دستگاههای اجرایی در عین خدمت به وظایف ذاتی خود و حفظ استقلال درجهت عمران و آبادانی کشور همسو و همراهند.

رییس دستگاه قضا از تاخیر دستگاههای اجرایی برای شکایت از موارد فساد انتقاد کرد و گفت: دستگاههای اجرایی می بایست در برخورد با مفاسد پیشقدم بوده و نظارت را تشدید کنند .

چند پرونده فساد مالی در دست بررسی است

رییس دستگاه قضا با اشاره به ضرورت برخورد با مفاسد اقتصادی و نظارت بیشتر بانک ها در پرداخت تسهیلات افزود: هم‌اکنون چند پرونده فساد مالی در دست بررسی است که در یکی از آنها فردی ۶هزار و ۵۰۰میلیارد تومان وام ازیک بانک خصوصی دریافت کرده است که در صورت ناتوانایی در باز پرداخت این وام بانک مذکور برای ادامه فعالیت دچار مشکل می شود.

در پرونده فساد ۳هزار میلیاردی بسیاری از دستگاه ‌های اجرایی دچار لغزش شدند

آیت الله آملی لاریجانی بیان اینکه در پرونده شرکت آریا (فساد ۳هزار میلیاردی) بسیاری از دستگاه ‌های اجرایی دچار لغزش شدند گفت : افزایش نظارت‌های درونی در دستگاه‌های اجرایی یک ضرورت است.

رییس قوه قضائیه افزود : ما باید خدمت به مردم را عبادت بدانیم و سرلوحه کار خود قرار دهیم و برخورد توأم با کرامت با مراجعین باید به عنوان یک اصل اساسی در دستگاه قضا مطرح باشد و قدرت قوه قضاییه نباید باعث شود که با مردم اخلاق بد داشته باشیم.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه دلسوزی برای مردم عبادت است گفت : بین قوا همدلی و وحدت است اما قوا مستقلند و دستگاه قضایی مأمور نظارت بر قوای اجرایی است و باید از طریق سازمان بازرسی از دولت حسابرسی شود ولی این منافاتی با همدلی ندارد.

رییس قوه قضاییه گفت: من بارها به رئیس جمهور و معاون اولش گفتم که این دولت موفق می‌شود زیرا همه بدون قصد دارند کار می‌کنند و چرخه‌های اقتصادی دارد می‌چرخد.

قوه قضاییه به بحث معوقات بانکی ورود کرده

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه قوه قضاییه به بحث معوقات بانکی ورود کرده است گفت: ما الان نمی‌توانیم سراغ تمام کسانی که معوقه بانکی دارند برویم زیرا خیلی از آنها از نوسانات دلار متضرر شده‌اند.

وام‌های کلان را به راحتی به بعضی افراد می‌دهند

رییس دستگاه قضا با اشاره به پرونده شخصی که ۶هزار و ۵۰۰میلیارد تومان از بانک‌ها به صورت بی‌حساب و کتاب وام گرفته است افزود : بانک‌ها باید با اخذ وثیقه‌های درست وام بدهند اما می‌بینیم که این وام‌های کلان را به راحتی به بعضی افراد می‌دهند اما کسی که ۵۰میلیون تومان برای راه‌اندازی یک کارگاه کوچک وام می‌خواهد با سختی می تواند این وام را بگیرد .

وی با اشاره به اینکه معوقات بانکی را باید به ۲بخش تقیسم کرد گفت: بخش اول معوقاتی است که برای دستگاه ‌های تولیدی فعال به وجود آمده اما دسته دیگر معوقاتی مانند همین ۶هزار و ۵۰۰میلیارد تومان است که به صورت ارز بخشی از آن از کشور خارج شده و ما این صنف معوقات را پیگیری می‌کنیم.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه متأسفانه چهره قوه قضاییه اینگونه تصویر شده که بگیر و ببند است گفت : این تصور درستی نیست زیرا برخورد قاطع قوه با فساد کمک به دستگاه‌های دیگر و همچنین تولید است برای اینکه چرخه اقتصاد بچرخد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

16893مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393