تداوم کاهش قیمت اوراق وام مسکن 


تداوم کاهش قیمت اوراق وام مسکن

mas

 

 

 

 

 

 

رئیس اداره ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران با اشاره به کاهش قیمت اوراق تسهیلات مسکن در ماه های اخیر، فزونی عرضه بر تقاضا را مهمترین دلیل تداوم کاهش قیمت ها عنوان کرد.

به گزارش طوفان نیوز از فرابورس، علیرضا توکلی درباره آخرین وضعیت قیمت اوراق تسهیلات مسکن، اظهار داشت: گزارش های آماری از وضعیت قیمت اوراق تسهیلات مسکن در اردیبهشت ماه 94 حاکی از آن است که روند نزولی قیمت اوراق بر مبنای قیمت میانگین ماهانه در این ماه نیز ادامه داشته است.

رئیس اداره ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران افزود: میانگین قیمت ماهانه این اوراق که در شهریور ماه 93 به رقم بی سابقه 95 هزار تومان رسیده بود، از مهرماه گذشته روند نزولی خود را به صورت مستمر ادامه داده به گونه ای که میانگین قیمت معاملاتی این اوراق در اردیبهشت ماه 1394 به 72 هزار تومان رسیده است.

توکلی تصریح کرد: اگر بخواهیم دلیل تداوم کاهش قیمت اوراق تسهیلات مسکن را واکاوی کنیم باید فزونی عرضه نسبت به تقاضا را دلیل اصلی کاهش قیمت اوراق در 8 ماه گذشته بدانیم.

به گفته وی، در هشت ماه گذشته، بیش از 4 هزار میلیارد تومان تسهیلات مسکن توسط بانک مسکن در فرابورس عرضه شد که از این حجم، تنها 3 هزار و 200 میلیارد تومان توسط مردم مورد استفاده قرار گرفته و همین کاهش نسبی تقاضا در مقایسه با عرضه اوراق، سبب کاهش قیمت این اوراق شده است.

توکلی اضافه کرد: البته اوراق تسهیلاتی که طی این دوره توسط بانک مسکن در بازار عرضه شده اما توسط مردم استفاده نشده، ممکن است در ماه های آینده توسط مردم مورد استفاده قرار بگیرد کمااینکه در سال گذشته برای مدتی تقاضا از عرضه پیشی گرفت و اوراق استفاده نشده ماه های قبلی، طی آن دوره توسط مردم مورد استفاده قرار گرفت.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

16893مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393