سخنگوی دولت:پرداخت تسهیلات ازدواج، بعد از عید سعید فطر 


سخنگوی دولت:پرداخت تسهیلات ازدواج، بعد از عید سعید فطر

سخنگوی دولت گفت: در یک همکاری مشترک با بانک مرکزی، وزارت امور اقتصادی و دارایی و نظام بانکی،

پرداخت وام ازدواج بعد از تعطیلات عید سعید فطر، از سرگرفته می شود.

به گزارش طوفان نیوز، «محمد باقر نوبخت» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت به همراه وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در جمع خبرنگاران حضور یافت.

نوبخت یکی از مباحث امروز جلسه هیات دولت را پرداخت وام ازدواج بیان کرد و اظهارداشت: مشکلات نظام بانکی موجب شده بود که نزدیک به یک میلیون نفر از کسانی که ازدواج کرده اند در نوبت دریافت وام باشند و از دریافت آن محروم شده باشند.

وی تاکید کرد: با توجه به تاکیدات رییس جمهوری امروز مقرر شد در یک همکاری مشترک با بانک مرکزی، وزارت امور اقتصادی و دارایی و نظام بانکی، بعد از تعطیلی عید فطر، پرداخت وام های ازدواج از سر گرفته شود.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری با تشکر از همکاری علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی و ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی و همچنین برگزاری جلسات مختلف در این زمینه گفت: آنها دستگاه های مرتبط را مسوول کردند که همه موانع موجود را شناسایی و برطرف کنند و وام ازدواج در آینده نزدیک و در مدت هفت تا هشت روز آینده به دست این عزیزان برسد.

نوبخت اظهارامیدواری کرد: سایر گره های موجود در کشور در سایه رایزنی وهماهنگی مسوولان مرتبط حل شود.

وی درباره منبع وام ازدواج هم گفت: این منابع از طریق منابع قرض الحسنه اختصاص خواهد یافت.

** حساسیت دولت در احیا ارزش های اسلامی

سخنگوی دولت همچنین در پاسخ به این سوالی درباره این که رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با اعضای دولت در موضوع فرهنگی تاکید کردند، گفت: موضوع فرهنگ موضوع دولت نیست بلکه موضوع نظام است و همه دستگاه های دولتی به شدت آن را دنبال خواهند کرد.

نوبخت با بیان این که وزیر کشور گزارشی از اقدامات انجام شده در مورد حجاب و عفاف ارایه کردند، افزود: هنجارها و ارزش های نظام برای دولت بسیار مهم است اما ممکن است درباره چگونگی اثربخشی آن اختلاف روش وجود داشته باشد.

وی همچنین درباره علت حضور حسین فریدون دستیار ویژه رییس جمهوری در مذاکرات وین 6 توضیح داد که باتوجه به اینکه در این مذاکرات مواردی مطرح می شود که نیازمند کسب اطلاع از پایتخت است همانگونه که وزرای خارجه 6 کشور دیگر این کار را انجام دادند آقای فریدون هم برای این منظور به وین رفت.

نوبخت درباره طرح نحوه فعالیت احزاب که درحال حاضر در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است هم گفت: هرجایی که ببینیم موادی از این قانون با حقوق شهروندی مغایرت دارد با آن مخالفت خواهیم کرد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

17027مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393