روحانی:دولت نیازمند حمایت همه رسانه ها است 


روحانی:دولت نیازمند حمایت همه رسانه ها است

رییس جمهوری گفت: می خواهم به صراحت بگویم دولت نیازمند حمایت همه اصحاب رسانه است؛ نه برای خود و به عنوان دولت یازدهم بلکه برای اهدافی که ملی نامیده می شود.

به گزارش طوفان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی شامگاه پنجشنبه در دیدار برخی از اصحاب رسانه در یکی از سالن های اجلاس سران، افزود: آنچه را بنویسیم، اصرار ورزیم، تیتر و ترویج کنیم و به آن بپردازیم که خواست ملت ماست.

رییس جمهوری با بیان اینکه برای گفت وگو با اصحاب رسانه فرصت بیشتری نیاز است، افزود: در آن فرصت، نظرات و سخنان خودم را بی پرده خدمت شما بیان خواهم کرد اما در روز امیرمومنان(ع) می خواهم به صراحت بگویم که دولت نیازمند حمایت همه رسانه ها است.

وی تصریح کرد: امروز ملت ما اشتغال می خواهد آن هم در روزگاری که این همه جوان تحصیل کرده و دانش آموخته بیکار وجود دارد؛ مردم پایان رکود تورمی را می خواهند؛ در روزگاری که در طول 40 سال گذشته هیچگاه بیکاری، تورم و رکود این چنین همانند 11 ماه قبل در آغاز کار دولت یازدهم نبوده است.

روحانی ادامه داد: مردم حل مشکلات اجتماعی و وحدت و اتحاد می خواهند؛ نگذاریم دیگران ما را از هم جدا کنند؛ ما برادریم.

وی با یادآوری ایام سوگواری مولای متقیان حضرت علی(ع) اضافه کرد: امیرمومنان(ع) در لحظه خطر که شمشیر زهرآلود بر فرق مبارکش قرار گرفت هدف، راه و یار را فراموش نکرد.

روحانی با تاکید بر اینکه نباید انقلاب اسلامی، ملت و سرزمینمان را از یاد ببریم، گفت: نباید وحدت ملی که اساس قدرت ملی ما است را فراموش کنیم.

رییس جمهوری افزود: حضرت علی(ع) آن هایی را که به مقابله با حکومت او برآمدند برادر و اهل قبله خواند و فرمود که اخواننا من اهل القبله.

وی با بیان اینکه امیرمومنان(ع) در جنگ صفین کلمه برادری را از کسانی که رو به روی او شمشیر کشیدند، دریغ نکرد، خاطرنشان کرد: درس بزرگ حضرت علی(ع) این بود ˈافرادی که به نفع نظام و حکومت سخن گفتند را بلافاصله وابسته به قدرت و یا هر کسی که حرف و نقدی را با صدای بلند برآورد او را به عنوان وابسته بیگانه لقب ندهیم.ˈ

رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر این که باید آستانه تحمل را بالا ببریم، اضافه کرد: همدیگر را تحمل کنیم؛ همه به این انقلاب، نظام، کشور و به این فرهنگ اسلامی ایرانی مان افتخار می کنیم؛ سلیقه های مختلف را بپذیریم؛ دنیای امروز دنیای یکدست نیست، دنیای تنوع و تکثر است.

روحانی با یادآوری بخشی از قانون اساسی گفت: آزادی بیان و نشر افکار با دو قید مطابق با موازین اسلامی و مصالح کشور و نه مصالح قبیله و جناح در قانون اساسی آمده است.

روحانی خطاب به نمایندگان اصحاب رسانه در این مراسم تاکید کرد: دولت از شما با نقد سازنده از دولت و دولتمردان و با نقد دلسوزانه از عملکرد ما حمایت می خواهد؛ همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند نه برای مچ گیری و آزار؛ بگذاریم مسئولان کشور چه اجرایی و چه غیر اجرایی با راحتی فکر و ذهن بیشتر به وظایفشان بپردازند.

رییس جمهوری با بیان اینکه «امروز به انسجام و وحدت ملی نیاز داریم» خاطرنشان کرد: بر این اساس دولت با همه مشورت می کند و نظرات آنها را می گیرد؛ با این جناح و آن جناح جلسه می گذارد و از نظراتشان استفاده می کند.

در پایان یاد آور می شود جمع زیادی از رسانه ها که هیچگاه به چشم نمی آیند،مایل بودند که در این مراسم حضور داشته باشند چرا که این تبعیض در دولت آقای احمدی نژاد نیز به مراتب وجود داشت لذا از آقای رییس جمهور درخواست می شود لطفا به این موضوع رسیگی نمایند .

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

17027مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393