برگزاری اولین شوروم صنعتی کشور در شهرک صنعتی عباس آباد 


برگزاری اولین شوروم صنعتی کشور در شهرک صنعتی عباس آباد

اولین شوروم صنعتی کشور صبح امروز با حضور رئيس هيأت مديره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران، نمایندگان شرکت‌های مگاموتور و قالب‌های صنعتی سایپا و جمعي از صنعتگران در شهرک صنعتی عباس آباد برگزار شد.

به گزارش  طوفان نیوز از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی تهران، محمدرضا قاهری بدر در این گردهمايي ضمن خوش آمد گویی به صاحبان صنایع، ابراز امیدواری کرد برگزاری این شوروم موجب نزدیک شدن صنایع کوچک و صنایع بزرگ شده و در نهایت ارتقاء تکنولوژی تولیدات را به دنبال داشته باشد.

وي با اشاره به اين‌كه کشور ما درحال پوست اندازی است و دوران خاصی را سپری می‌کند، اظهار کرد: درک این دوران موجب اعتلاء می‌شود و هر کسی این دوران را درک نکند، باید در عرصه رقابت کنار برود.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران به پسابرجام و پیوستن به WTO نيز اشاره كرد و گفت: در دوران جدید قطعاً از یارانه‌های تولید خبری نخواهد بود و صنایعی که راه‌های برون رفت از این مشکل را پیش‌بینی نکنند، ناچار به تعطیلی می‌شوند.

قاهري بدر افزود: بر همین اساس، ما ناچاریم مزیت‌های نسبی خود را بازنگری کنیم و ببینيم این مزیت نسبی را در چه بخش‌هایی داریم تا بر مبنای آن حرکت کنیم.

وي تصريح كرد: کشور ما مینیاتوری از امکانات جهانی را در اختیار دارد و این امکانات می‌تواند ما را به سرافرازی برساند. کشور ما مواد معدنی ارزشمندی دارد که گنجینه‌ای از ذخائر دنیاست.

وی با اشاره به تنوع زیستی مناطق مختلف کشور يادآور شد: این تنوع زیستی به‌غیر از این‌که ثروت عظیمی برای کشور است، ثمرات دیگری داشته و آن هم پرورش نیروی انساني برای کشور است.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران اضافه كرد: فرصتی که با برجام به‌وجود آمده، نقش ایران را در منطقه پررنگ‌تر کرده و ما باید از این فرصت به نفع خودمان استفاده کنیم.

قاهري بدر ضمن دعوت از صاحبان صنایع بزرگ به همکاری با صنایع کوچک گفت: بیایید دست به دست هم دهیم و با استفاده از مزیت‌های نسبی کشور، مشکلات را حل کنیم.

وی ادامه داد: شهرک‌های صنعتی تهران علی‌رغم تمامي مشکلات، مزیت‌های نسبی بی‌شماری دارند که می‌توانیم در کنار هم از این مزیت‌ها استفاده کنیم. از اين‌رو به دنبال این هستیم که بستر سالمی برای مواجهه سازنده با شرایط جدید ایجاد کنیم.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران افزود: بخش عظیمی از صنایع ما به صنایع خودرو وابسته است؛ این درحالی است که صنعت خودرو با توجه به مشکلاتی که در بخش R&D (تحقیق و توسعه) پیدا کرده، قدرت رقابت‌پذیری خود را از دست داده و باید به فکر استفاده از مزیت‌های نسبی صنایع کوچک باشد.

قاهري بدر اضافه كرد: ما باید مشکلات زيست محيطی را در تولیدات صنعتی حل کنیم؛ چرا که در اروپا به دنبال محصولات با ارزش افزوده بالا و سازگار با محيط زیست هستند.

وي با اشاره به اين‌كه دوران طلایی رکود اروپا را از دست دادیم، اما همیشه فرصت هست و باید با مراودات صنعتی با یکدیگر سطح خود را ارتقاء دهیم، بر تقویت چهار شاخص: بازار، فاینانس، تکنولوژی و مدیریت در اداره امور تأکید کرد.

در ادامه این مراسم معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی تهران نیز گفت: یکی از ویژگی های مثبت صنایع کوچک شرایطی است که بر اساس آن این صنایع می توانند انعطاف داشته باشند و به صورت شبکه های اقماری با واحدهای صنعتی بزرگ کار کنند.

نسرین مصدق صدقی گفت: در سراسر دنیا از این ویژگی صنایع کوچک استفاده می شود تا قدرت رقابت پذیری واحدهاي صنعتي افزایش پیدا کند.

وی افزود: در کشور ما از گذشته این اتفاق به طور طبیعی رخ داده اما هرجا با برنامه ریزی منسحم تری این همکاری شکل گیرد نتیجه بهتری خواهد داشت.

وی ادامه داد: پيرو برگزاري تورهاي صنعتي وآشنائي بين واحدهاي بزرگ وكوچك كه منجر به انعقاد قرارداد هاي همكاري گشت كه  ما بر همین اساس به فکر برگزاری یک شوروم برای گسترش همکاری ها فيمابين واحدهاي بزرگ و واحدهاي مستقر در شهركها  افتادیم.

وی در ادامه به تشریج اهداف و وظایف شرکت شهرک های صنعتی تهران پرداخت و حمایت از صنایع کوچک را از مهم ترین وظایف این شرکت عنوان کرد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

17047مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393