آغاز مرحله دوم طرح تابستانی در جاده های کشور 


آغاز مرحله دوم طرح تابستانی در جاده های کشور

jade

 

 

 

 

 

 

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور گفت: مرحله دوم طرح تابستانی از ۶مرداد تا ۵مهر با حضور همه سازمانها و نهادهای مسئول از جمله سازمان راهداری، اورژانس، هلال احمر، نیروهای امداد، آموزش و پرورش و بویژه همکاری خوب صداوسیما آغاز می شود.

به گزارش طوفان نیوز، سردار سرتیپ اسکندر مومنی امروز در کمیسیون عملیات سفرهای تابستانی که با حضور نمایندگان همه دستگاهها و سازمانها برگزار شد گفت: با توجه به موفقیت طرح سامانه نظارت مردم 110120 برای ناوگان حمل و نقل بین شهری بنابراین با توافق سازمان راهداری قرار شد این سامانه برای همه خودروهای عمومی ، مسافری از جمله مینی بوس و سواری کرایه نیز برای طرح تابستانی در نظر گرفته شود .

وی گفت:‌ همچنین قرار شد تفاهمنامه ای با شهرداری تهران برای مرداد و شهریور امسال تنظیم شود که بر اساس آن تصاویر و اطلاعات دوربین های ثبت تخلف به مرکز اجراییات منتقل شود.

وی در خصوص پیشنهاد کاهش سرعت ، در جاده های کشور گفت:‌ به صورت مقطعی و با توجه به شرایط خاص و همچنین در نقاط حادثه خیز می توان این کار را پیش بینی کرد اما اگر بخواهیم این موضوع به صورت دائمی باشد باید از نظر کارشناسان و صاحبنظران استفاده کرد و این جای بررسی دارد.

وی از شهروندانی که قصد عزیمت به سفرهای تابستانی را در چند روز آینده خواهند داشت خواست قبل از حرکت حتما به لحاظ ایمنی خودرو شان را کنترل و از داشتن بیمه نامه نیز اطمینان حاصل کنند .

سردار مومنی در ادامه از مسافران تابستانی خواست با توجه به گرمای زیاد ، خستگی و عدم تمرکز ناشی از آن حتما بعد از ساعتی رانندگی استراحت کنند .

وی گفت: باید برنامه های جدیدی را برای کاهش میزان تلفات جاده ای در نظر گرفت و دیگر صرفا با برگه جریمه و رعایت قوانین ازسوی مردم نمی توانیم بیشتر از این تلفات را کاهش دهیم و باید به سمت توسعه سیستم حمل و نقل عمومی ،‌افزایش ایمنی خودروها و افزایش سرعت در امداد و نجات حرکت کنیم . ‌

سردار مومنی در پایان گفت: از اواخر دهه 70 تا سال 84 و 85 روند شتابان تصادفات را داشتیم به طوریکه میزان تلفات به 28 هزار کشته رسید اما در حال حاضر با تلاش سازمان ها ، مردم و رسانه ها این عدد به 18 هزار کشته تقلیل یافته است که باید بیشتر تلاش کنیم تا این رقم به حداقل ممکن برسد.

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

17162مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393