فروشگاه های غیرمشمول مالیات بر ارزش افزوده، نباید این مالیات را بگیرند 


فروشگاه های غیرمشمول مالیات بر ارزش افزوده، نباید این مالیات را بگیرند

رییس کل سازمان امور مالیاتی گفت: افرادی که شامل قانون مالیات بر ارزش افزوده شده اند، اجازه دریافت مالیات را دارند، اما براساس گزارش برخی مودیان، فروشگاه هایی که هنوز مشمول این قانون نیستند در فاکتورهای صادره ارزش افزوده طلب می کنند که با این فروشگاه ها برخورد خواهد شد.

به گزارش طوفان نیوز،علی عسکری افزود: البته برخی مودیان نیز مشمول مالیات بر ارزش افزوده هستند، اما این مالیات را دریافت نمی کنند که در آن صورت سازمان امور مالیاتی با این موارد نیز برخورد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه مالیات بر ارزش افزوده مالیات بر مصرف است و مصرف کننده نهایی این مالیات را پرداخت می کند، به ایرنا گفت : این مالیات باید توسط مصرف کننده پرداخت شود.

عسکری در مورد قانون مالیات بر ارزش افزوده نیز گفت: این قانون پنج سال به صورت آزمایشی اجرا و یک سال نیز تمدید شده است و ایراد خاصی ندارد.

وی با تاکید بر اینکه قانون مالیات بر ارزش افزوده آزمایشی بوده است، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی این قانون را به صورت آزمایشی تصویب کرده و قوانین آزمایشی نیز پنج ساله هستند.

عسکری ادامه داد: زمانی که قانون آزمایشی است به معنای دائمی نبودن آن است لذا برای دائمی کردن آن باید قانون جدیدی به مجلس شورای اسلامی ارایه شود، برهمین اساس سازمان امور مالیاتی در تجربه ای پنج ساله اصلاحاتی که خلاهای قانون قبلی را مرتفع می کند، انجام داده و آن را به مجلس تقدیم خواهد کرد.

وی ادامه داد: قرار است چهار یا پنج گروه جدید به مشمولان قانون مالیات بر ارزش افزوده اضافه شوند.

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

16893مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393