پيام وزير راه و شهر سازی به مناسبت روز خبر نگار 


پيام وزير راه و شهر سازی به مناسبت روز خبر نگار

 

وزير راه و شهرسازي در پيامي به مناسبت روز خبرنگار، ضمن تبريك اين روز بر تمامي اصحاب رسانه اظهار داشت: در دنیای امروز بدون گردش آزاد اطلاعات که اصحاب رسانه حامی آن هستند نمی‌توان از کرامت آدمی و حفظ حقوق شهروندی سخن راند.

به گزارش طوفان نیوز از  پايگاه اطلاع رساني وزارت راه و شهرسازي، عباس آخوندي در پيام روز خبرنگار با اشاره به اينكه روز خبرنگار به مناسبت شهادت محمد صارمی، خبرنگار اعزامی خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف افغانستان توسط گروه افراطی طالبان، يادآور شد:  17 مرداد هر سال بهانه ای است تا به جامعه‌اي تبريك بگوييم كه زدودن زنگارها از واقعیات و انعکاس حقایق مهمترین‌ رسالت آنها است.

وي اضافه كرد: رسالتي كه سبب شد خبرنگاراني همچون شهيد محمود ‌صارمي بقاي حقيقت را به بقاي خود ترجيح دهند و چه بسیارند کسانی که شجاعانه این حرفه شریف را برگزیده و تمام تلاش خود را در این مسیر معطوف نموده و خطرهاي بسیار را به جان می‌خرند.

آخوندي تاكيد كرد: در دنیای کنونی با وجود تکنولوژی های ارتباطی پیشرفته و متعدد در امر دستیابی سریع به اطلاعات و منابع، كسب اطلاعات موثق و قابل اطمینان و انتشار آنها بسیار هزینه بر، دشوار و در عین حال بسیار ضرورى و حیاتى است.

عضو كابينه دولت يازدهم تصريح كرد: شایسته می‌دانم همت والا و پرثمرخبرنگاران كه با انعکاس مناسب و به موقع، اخبار را به مخاطبان منتقل‌كرده و موانع و آسیب‌های احتمالی را شناسایی و زمینه ارائه راهکار و حضور موثر شهروندان  در تصميم سازي ها را   براي رشد و تعالی حوزه راه و شهرسازي   فراهم مي كنند ارج نهاده و روز خبرنگار را به همه پیش قراولان عرصه فرهنگ و هنر و دانایی و اصحاب رسانه تبريك بگويم.

وزير راه وشهرسازي بيان داشت: دولت تدبیر و امید خود را مرهون همدلی‌ها و همزبانی‌های حمایتگرانه و نقادانه خبرنگاران مي داند و با گرامیداشت یاد و خاطره تمامي شهدای عرصه قلم و آگاهی، توفیق روزافزون این دیده‌بانان را آرزو مي كنم.

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

16893مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393