پرواز مسیر شیراز ـ رشت به پروازهاي فرودگاه رشت اضافه شد 


پرواز مسیر شیراز ـ رشت به پروازهاي فرودگاه رشت اضافه شد

 

پرواز مسیر شیراز ـ رشت و بالعکس به پروازهاي فرودگاه سردار جنگل رشت برقرار شد و با احتساب اين دو پرواز، تعداد پروازهاي اين فرودگاه به 90 سورتي در هفته رسيد.

به گزارش طوفان نیوز از   روابط عمومی فرودگاه سردار جنگل، مدیرکل فرودگاه گیلان از افزایش مسیر پرواز شیراز ـ رشت و بالعکس به منظور پاسخگویی به تقاضای مسافران هوایی این مسیر خبر داد.

مهندس غلامرضا كريم آقايي اظهار داشت: قبلاً مسیر مذکور تنها در روزهای شنبه، سه شنبه و پنج شنبه هر هفته از فرودگاه سردار جنگل انجام می‌شد ولی از 19 شهريورماه سال جاري اين مسير به پروازهاي روزهای جمعه هر هفته نیز اضافه شده است.

به گفته وی پروازهای هفتگی فرودگاه رشت به مقاصد تهران، مشهد، بندرعباس، شیراز، اصفهان، کیش، اهواز، عسلویه  و آداناي تركيه به تعداد 90 سورتی در هفته برقرار است.

مدير كل فرودگاه گيلان اظهار داشت: پرواز این مسیر به منظور رفع مشکل مسافران شمال و جنوب کشور با توجه به بعد مسافت و پس از بررسی‌های انجام شده راه‌اندازی شده است.

دستگاه‌هاي کمک ناوبري فرودگاه رشت مورد وارسي پروازي دوره‌يي قرار مي گيرد

مدير كل فرودگاه گيلان  همچنين به وارسي پروازي دستگاههاي كمك ناوبري فرودگاه رشت اشاره كرد و افزود: با تلاش متخصصان اداره مهندسي الکترونيک و ارتباطات ناوبري اين فرودگاه و گروه بازرسي پروازي سازمان هواپيمايي کشوري، فلايت چک (Flight chek) دستگاه‌هاي ناوبري اين فرودگاه از ساعتي پيش آغاز شد.

فلايت‌چک پروازي براساس استانداردهاي بين‌المللي ايکائو و سند شماره 8071 و زمان‌بندي مشخص شده براي کنترل سيستم‌هاي کمک‌ناوبري به‌صورت دوره‌يي انجام مي‌گيرد.

اين بررسي و کنترل با هدف اطمينان از عملکرد صحيح سيستم‌هاي ILSو VOR/DME که مورد استفاده ناوگان حمل‌ونقل هوايي قرار مي‌گيرد، انجام مي‌شود.

گفتني است؛ کليه پروازهاي ورودي و عبوري فرودگاه سردار جنگل رشت به‌وسيله اطلاعات ارسالي از اين سيستم انجام خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

16893مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393