جعفرزاده /تعريف ايمني بدون لحاظ نقش محوري كنترلرهاي ترافيك هوايي تعريف جامعي نخواهد بود 


جعفرزاده /تعريف ايمني بدون لحاظ نقش محوري كنترلرهاي ترافيك هوايي تعريف جامعي نخواهد بود

مدير روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري با بيان اين مطلب گفت: 28 مهرماه روز جهاني كنترلرهاي ترافيك هوايي فرصتي است تا نقش تعيين كننده كنترلرها در عرصه هوانوردي كشور تبين شود.

رضا جعفرزاده گفت: رضايتمندي شركت هاي خارجي در دريافت سرويس مناسب از سيستم كنترل فضاي كشور مي تواند تاثير زيادي در جذب شركتهاي خارجي و به تبع آن شاهد  ارز آوري بيشتري در اين زمينه باشيم.

وي  اظهارداشت: كنترلرهاي ترافيك هوايي با تكيه بر دانش تخصصي و تجربه توانسته اند در ارائه سرويس هاي اطلاعات پروازي و كنترل ترافيك فرودگاهي و مديريت ترافيك مسيرهاي هوايي داخلي و خارجي رضايتمندي شركت هاي هواپيمايي را داشته باشند.

مدير روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري گفت: از آنجائيكه هواپيماها از زمان استارت گرفتن تا فرود در فرودگاه مقصد و توقف آن بر اساس مقررات ايكائو تحت نظارت اين كنترلرها هستند مي توان آنها را به عنوان مهمترين پشتيبان خلبانان در طول پرواز و به خصوص زمان اضطرار به شمار آورد مضافاً به اينكه ايجاد بستر مناسب براي حركت روان ترافيك عبور و مرور هوايي و ارائه سرويس هاي اطلاعات ضروري جهت حفظ ايمني پروازها، جلوگيري از برخورد هواپيماها با موانع يا جلوگيري از برخورد آنها در فرودگاه ها از جمله وظايف حساس كنترلرها به شمارآورد.

جعفرزاده در پايان افزود: لازم است به اين مناسبت از اين قشر متخصص و متعهدي كه همواره نقش به سزايي در ارتقا ايمني و بي خطري پروازها داشته اند و  آنها را به چشماني بيدار مثال زده اند و توفيقاتشان مرهون تمركز، توان تجزيه و تحليل بالا و سخت كوشي بوده                                                                                                                                                                                                             است  تقدير شود.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

16748مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393