شب شعر «آوردگاه» ویژه بزرگداشت شهدای مدافع حرم 


شب شعر «آوردگاه» ویژه بزرگداشت شهدای مدافع حرم

گلزاری در نشست خبری شب شعر «آوردگاه» ویژه بزرگداشت شهدای مدافع حر م گفت:می خواهیم آوردگاه را قالبی برای رفع مظلومیت از چهره مدافعان حرم در بیاوریم/ زبان شعر و ادبیات در رفع مظلومیت از چهره‌ مدافعان حرم نقش‌آفرین می باشد

به گزارش خبرنگار فرهنگی طوفان نیوز، نشست خبری شب «آوردگاه»، با محوریت شعر، ویژه بزرگداشت شهدای مدافع حرم، به منظور ترویج و نهادینه ‌سازی گفتمان و فرهنگ مقاومت، صبح امروز دوشنبه ۶ دی ماه ۹۵، با حضور امید گلزاری مدیرعامل بنیاد فرهنگی صبح قریب، دکتر مهدی وکیلی‌پور رئیس ستاد مردمی دفاع از حریم اهل بیت (ع) و جمعی از اصحاب رسانه، در محل بنیاد فرهنگی صبح قریب برگزار شد.

امید گلزاری مدیرعامل بنیاد فرهنگی صبح قریب، در تشریح برنامه های شب شعر «آوردگاه» ویژه بزرگداشت مدافعان حرم، گفت: آوردگاه در لغت و اصطلاح معنای مشخصی دارد؛ اما آوردگاه برای بنیاد فرهنگی به اصطلاح  به هشتگ تبدیل شده و قرار است شب شعر آوردگاه، گالری عکس آوردگاه، نمایشگاه نقاشی‌ آوردگاه و موسیقی آوردگاه داشته باشیم. در واقع آوردگاه را قالبی برای رفع مظلومیت از چهره مدافعان حرم دربیاوریم.

وی افزود: دلیل انتخاب شب شعر این است که ادبیات و شعر اثرگذاری بیشتری دارند و اگر موضوعی به صورت منظم مطرح شود اثرگذار است. شاید زبان شعر و ادبیات در رفع مظلومیت از چهره‌ مدافعان حرم نقش‌آفرین باشد.

مدیر عامل بنیاد فرهنگی صبح قریب، با بیان اینکه شب شعر آوردگاه با سایر شب‌های شعر متفاوت است، اظهار داشت: شاعرانی چون سعید بیابانکی، ناصر فیض، علی‌محمد مودب، میلاد عرفانپور و …. که در این عرصه کارهای مطرحی انجام داده‌اند و صاحب سبک هستند دعوت ما را قبول کرده‌اند و شعرخوانی خواهند کرد.

گلزاری افزود: برنامه شب شعر آوردگاه به صورت جشنواره‌ای نبوده تا آثار برای ما در این زمینه ارسال شود؛ صرفا شب شعری است که  شاعران به دعوت ما در آنجا حضور پیدا می‌کنند. مدیریت برنامه شعرخوانی  را هم سعید بیابانکی به عهده خواهد داشت.

وی در ادامه سخنان خود، پیرامون دیگر برنامه‌های این شب شعر، بیان داشت: تجلیل و تکریم از خانواده‌ شهدای و رزمندگان مدافع حرم از دیگر برنامه‌هاست تا به آن‌ها بگوییم متوجه رشادت‌ها و دلاوری‌های همسران و فرزندان‌شان هستیم. بخش دیگری از برنامه‌های ما تقدیر از محمدرضا رئوف شیبانی سفیر سابق ایران در سوریه است.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی صبح قریب، در پایان سخنان خود، گفت: شعرهایی که فردا شب خوانده می‌شود شعرهای ناب و جدیدی بوده و قرار است، در  آینده نزدیک به صورت یک مجلد درآمده و منتشر شود.

مهدی وکیلی‌پور، رئیس ستاد مردمی دفاع از حریم اهل بیت (ع)، در ادامه این نشست خبری گفت: بنیاد فرهنگی صبح قریب بنا بر ضرورت جامعه و اینکه یکی از چالش‌ها اصلی ما، نبود فرهنگ کاربردی است، فعالیت می‌کند.

رئیس ستاد مردمی دفاع از حریم اهل بیت (ع)، در پایان سخنان خود، پیرامون دیگر فعالیت‌های فرهنگی این بنیاد گفت: شب شعر «آوردگاه»  ویژه بزرگداشت رزمندگان و شهدای جبهه مقاومت همراه با تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم با اجرای سعید بیابانکی و با حضور ناصر فیض، علی‌محمد مودب، محمدحسین نعمتی، امید مهدی‌نژاد،‌ محمدرضا طهماسبی، سیدوحید سمنانی، میلاد عرفانپور، رضا شیبانی و جمعی از شاعران جوان روز سه‌شنبه هفتم دی‌ماه در فرهنگسرای امید از ساعت ۱۸:۳۰ تا ۲۰:۳۰ برگزار می‌شود.گزارش از علی جواهرچی

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

16891مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393