تهران؛ میزبان دومین همایش بین المللی ورزش همگانی 


تهران؛ میزبان دومین همایش بین المللی ورزش همگانی

دومین همایش بین‌المللی ورزش همگانی با حضور شرکت‌کنندگان داخلی و 11 کشور به میزبانی تهران برگزار می شود.

دومین همایش بین‌المللی ورزش همگانی، 30 بهمن و اول اسفند در مرکز همایش غدیر در دانشگاه علوم انتظامی امین برگزار می‌شود.

بررسی دستاوردهای گذشته و برنامه‌های آینده ورزش همگانی کشورهای جهان در هزاره سوم از اهداف این همایش است که برای حضور در آن، میهمانانی از دیگر کشورهای جهان نیز به ایران سفر می‌کنند.

علی مجدآرا رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی گفت: برای برگزاری این همایش، مقالات داخلی و خارجی زیادی ارائه شده است،میهمان خارجی از کشورهای مختلف دعوت شده اند که از شاخص ترین این میهمانان می توان به رئیس و دبیرکل فدراسیون جهانی ورزش‌های همگانی؛ همچنین دبیرکل آسیایی و اروپایی این رشته اشاره کرد .

در حاشیه و همزمان با این همایش 6 کارگاه جانبی برگزار  می شود که  600 نفر در آن حضور خواهند داشت.

همچنین از فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای هم در این همایش نماینده خواهیم داشت.

رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی گفت: بعد از اتمام همایش، شرکت‌کنندگان بازدیدی از شیراز خواهند داشت و  از تخت‌جمشید، حافظ و سعدی بازدید می‌کنند.

مجدآرا افزود: در حاشیه همایش‌ بین‌المللی ورزش‌های همگانی، نمایشگاه‌های مختلفی داریم، در این نمایشگاه‌ها انجمن‌های مختلفی حضور خواهند داشت و همزمان مسابقه عکاسی و نقاشی نیز برگزار می‌کنیم؛ ضمن اینکه برای اولین بار موزیک محلی به جای موزیک غربی در رشته ایروبیک در این همایش ارائه می‌کنیم.

وی  افزود:  در هفت سال گذشته  میزا گرایش به ورزش همگانی را از 10 به 21 درصد رسانده‌ایم  البته این روند همچنان تا سال 1404 ادامه خواهد داشت .

در ادامه نشست خبری میترا روحی نایب رئیس بانوان فدراسیون ورزش همگانی گفت:  برگزاری این همایش دو سال پیش در هیأت رئیسه مطرح و تصویب شد ،برای برگزاری این همایش، حمایت مؤثر فدراسیون آسیایی و جهانی ورزش همگانی را داشتیم.

وی افزود: تعداد کشورهای شرکت‌کننده( کره جنوبی، استرالیا، آلمان، فنلاند، اسپانیا، ایتالیا و فرانسه) و حضور دبیرکل آسیایی و اروپایی ورزش همگانی نشانگر حمایت و توجه ویژه به ورزش همگانی است .

همچنین غلامرضا کمانه نایب رئیس فدراسیون ورزش همگانی گفت:  این همایش  یک مطالعه تطبیقی است  و یادآور می شود  آموزش، مبنای ورزش همگانی است.

کمانه گفت :امسال 900 دوره آموزشی و کارگاه در فدراسیون برگزار کردیم که این دوره ها  به جز برنامه‌های آموزشی است که در صدا و سیما و برای عموم مردم پخش شد.

رضا شجیع دبیر علمی این همایش  گفت: فراخوان برای مقاله ها را بر اساس نیاز ها اعلام کردیم ،از نظر محتوا، دغدغه ما برای برگزاری این همایش متفاوت بود.علی جواهر چی

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

16891مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393