80 درصد از مجموعه های ورزشی شهر تهران متعلق به شهرداری است 


80 درصد از مجموعه های ورزشی شهر تهران متعلق به شهرداری است

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از توجه وي‍ژه مديريت شهري به توسعه اماكن و فضاهاي ورزشي در اين دوره از مديريت شهري خبر داد .

مجتبی عبدالهی در نشست خبری اختتامیه هفتمین دوره المپیاد ، پارالمپیاد و فعالیت های ورزشی  با بیان اینکه موضوع توسعه اماکن و فضاهای ورزشی از جمله موضوعاتی است که در این دوره از مدیریت شهری به آن توجه خاصی شده است، گفت: هدف از توسعه ورزش شهروندی ارتقای سبک فعالیت های ورزشی، افزایش سلامت شهروندان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی است، به طوری که در سال84 مشارکت شهروندان در برنامه های ورزشی 7 درصد بود که این میزان در سال 95 به 36 درصد افزایش پیدا کرد، البته انتظار داریم با افتتاح اماکن جدید این میزان در سال 97 به 50درصد افزایش پیدا کند .

وی با عنوان اين كه 80 درصد از مجموعه ورزشی وابسته به شهرداری و 20 درصد مابقی وابسته به دولت و بخش خصوصی است ، افزود: لازم به ذکراست در دوره اخیر مدیریت شهری ما شاهد احداث 83 مجموعه ورزشی آبی و 185 مجموعه ورزشی غیرآبی ، 56 مجموعه ویژه بانوان ، 18 مجموعه ورزشی با موضوع شهربانوها و شهردخت و 20 زورخانه بوده ایم .

عبدالهي با اشاره به اين موضوع كه امروز 530 مجموعه چمن مصنوعی در تهران وجود دارد، گفت: طی سالهای اخیر حدود 31 هزارو 327 ست بدنسازی و تجهیزات ورزشی در تهران نصب و راه اندازی شده است . به این آمار باید راه اندازی 2هزار و 170 میز تنیس ، 623 زمین و تور والیبال و بسکتبال و 230 زمین ورزشی خاکی و آسفالت اضافه کرد.

وی احداث 3 هزار و 200 متر جاده تندرستی ، 1440 مسیر پیاده روی و 5 پیست دوچرخه سواری را از دیگر اقدامات مدیریت شهری در راستای توسعه ورزش همگانی نام برد و گفت : یکی از اقدامات خوب ما ساخت مجموعه ورزشی قمربنی هاشم در منطقه 20 برای جانبازان و معلولان است، البته در نظر داریم تا سه مجموعه دیگر را احداث و در اختیار این عزیزان قرار دهیم .

به گفته عبداللهی در طول سال 10 میلیون نفر از مکان های ورزشی شهرداری تهران استفاده می کنند که این امر گام مهمی در راستای ارتقای سلامت شهروندان و توسعه فعالیت های ورزشی است .

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در بخش دیگری از سخنانش به مناسبت سازی بوستان های سطح شهر تهران برای استفاده و تردد معلولان پرداخت و عنوان کرد: در نظارت های دوره ای که در منطقه 16 انجام شد این موضوع تصویب شد که در تعدادی از بوستان ها و حتی در برخی از مراکز نگهداری معلولان تجهیزات و امکانات ورزشی برای این قشر فراهم شود . البته لازم به ذکر است کارمناسب سازی 19 بوستان به اتمام رسیده وتا پایان فروردین تعدادی دیگری از بوستان ها برای حضور معلولان مناسب سازی می شوند .

عبداللهی همچنین از نصب اتاقک در برخی ازبوستان ها برای رفع نیاز معلولان خبرداد و گفت: علاوه بر توجه به موضوع جانبازان ؛در ارتباط با ورزش بانوان نیز از حداکثر امکانات استفاده کنیم و در همین راستا 5-6 بوستان ویژه بانوان و سوله های الزهرا را راه اندازی کرده ایم. در مجموع ورزش بانوان ما کمی از ورزش آقایان ندارد و آمارها در این خصوص تقریبا یکی است .

سازمان ورزش  به دنبال توسعه همگانی ورزش در شهر تهران است

در ادامه محمد رضایی رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران با بیان اینکه روز چهارشنبه با حضور شهردار تهران شاهد برگزاری اختتامیه هفتمین دوره المپیاد ، پارالمپیاد و فعالیت های ورزشی خواهیم بود اظهارکرد: سازمان ورزش با تدبیر آقای قالیباف به دنبال توسعه همگانی ورزش در شهر تهران است و دراین خصوص توفیق خوبی کسب کرده است. ما در تدوین سند راهبردی سازمان تاکیدات مقام معظم رهبری درخصوص توسعه ورزش همگانی را سرلوحه خودمان قرارداده ایم و با چشم اندازی بلند مدت به دنبال ارتقای فعالیت های ورزشی هستیم .

وی افزود: دراین دوره از مسابقات المپیاد و پارالمپیاد تهران 50 رشته ورزشی حضور فعال خواهند داشت که بانوان امکان فعالیت در 48 رشته را دارند. این موضوع دردنیا بی نظیر است و یک رویداد ملی محسوب می شود.

رییس سازمان ورزش با تاکید بر اینکه حدود 1 میلیون و 400هزار نفر از جوانان و نوجوانان درطول سال درفعالیت های ورزشی شهرداری تهران مشارکت می کنند، عنوان کرد : این جشنواره ها کمک می کند که تمامی اقشار جامعه ازگروه های سنی مختلف درکنار خانواده فعالیت های ورزشی کنند . مفتخریم که بگوییم خانواده ها 5-6 ساعت در مراکز ورزشی شهرداری تهران فعالیت دارند.

رضایی ارایه خدمات ارزان از سوی 400 مجموعه ورزشی شهرداری تهران را اتفاق مبارکی دانست و عنوان کرد : ما طرح آمایش ورزشی در شهرتهران را تعریف کرده ایم که تا سال 97 موضوع نوع رشته ها و تعداد سالن ها را تکمیل و در اختیار مسوولان قرار می دهیم .

وی گفت : واقعیت این است که 13 دستگاه درحوزه ارتقای فعالیت های ورزشی مسوولیت دارند که در این خصوص نیازمند تعامل باسایر دستگاه های مسوول هستیم .

رضايي افزود: اقدام شهرداری تهران در راستای توسعه فعالیت ورزشی افرادمسن پرداخته است و در حال حاضر 350 هزار نفر از کارت منزلت شهرداری تهران برای حضور در مجموعه های ورزشی استفاده می کنند .

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

16876مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393