اطلاعیه سازمان خصوصی سازی در خصوص طرح سهام عدالت 


اطلاعیه سازمان خصوصی سازی در خصوص طرح سهام عدالت

saham

 

 

 

 

 

سازمان خصوصی سازی، اطلاعیه ای در پاسخ به مطالب یکی از رسانه ها، اقدامات انجام شده تاکنون در خصوص سهام عدالت صادر کرد.

به گزارش شادا  – با نیم نگاهی به یک دهه گذشته، می توان فراز و نشیب های طرح ملی توزیع سهام عدالت را مشاهده کرد. طرحی که در اواخر دولت هشتم پایه گذاری شده، در دولتهای نهم و دهم شکل اجرایی به خود گرفت و در دولت یازدهم با عزمی راسخ ساماندهی شده و به ثمر نشسته است.

 

اطلاعیه می افزاید: اکثر افراد آگاه و البته منصف اقرار دارند که طی ده سال گذشته، عامه مردم فقط نام سهام عدالت را شنیده اند ولی خوشبختانه با تلاشهای انجام شده طی دو سال اخیر شاهد اجرای فازهای نهایی و تکمیلی طرح سهام عدالت می باشند.

 

اطلاعیه تصریح دارد: با توجه به عزم جدی دولت محترم یازدهم و مسئولین خدوم در اخذ سود سهام عدالت از شرکتهای سرمایه پذیر و توزیع سود وصول شده بین مشمولان، بدیهی است که بایستی ابزار لازم جهت تحقق این فرایند فراهم گردد و از آنجا که دریافت، استعلام و شناسایی دقیق شماره حساب هر یک از ذینفعان سهام عدالت یکی از مهمترین گامهای اجرای پروژه ساماندهی سهام عدالت می باشد، سازمان خصوصی سازی خود را مکلف می داند که با اطلاع رسانی دقیق، مستمر و تاثیرگذار، عامه مردم را از حقوق قانونی خود مطلع نموده و زمینه های لازم را جهت پرداخت سود سهام عدالت به مشمولان این طرح فراهم نماید.

 

در اطلاعیه می خوانیم: ذکر این نکته ضروریست که با توجه به سوابق و برخی ابهامات موجود، به منظور پیشگیری از هر گونه سوء استفاده و تضییع حقوق مردم، این سازمان تاکید دارد که شماره حساب بانکی ذینفعان را اخذ و بدون هیچ واسطه ای سود حاصله را به حساب مشمولین سهام عدالت واریز نماید.

گفتنی است، با توجه به شمار بالای مشمولان سهام عدالت و نیز لزوم اطلاع رسانی و فرهنگ سازی جامع و کامل در این زمینه، سازمان خصوصی سازی اقدامات مهم و گسترده ای از جمله راه اندازی سامانه سهام عدالت و مرکز پاسخگویی تلفنی را سرلوحه کار خود قرار داده است. بنابراین از تمامی رسانه های کشور از جمله آن خبرگزاری انتظار می رود نه تنها مانعی در این زمینه باشند، بلکه در همراهی با سازمان خصوصی سازی گامهای مهم و موثری را برای اجرایی شدن این طرح بزرگ ملی بردارند.

 

اطلاعیه تصریح می کند: جای تعجب دارد که چرا آن رسانه بجای توجه به اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مشمولین عزیز سراسر کشور که حق آنان دانستن از فرآیند ساماندهی سهام عدالت می باشند، از اطلاع رسانی به مشمولین گرامی که از سوی سازمان خصوصی سازی صورت می پذیرد برآشفته شده اند و از تعبیر “سازمان خصوصی سازی به التماس افتاد” بهره می برد که شاید اهداف غیررسانه ای دارند که در این جوابیه مجال پرداختن به آن نیست.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

14995مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393