تداوم موجودیت سازمان نیازمند توانمندسازی نیروی انسانی است 


تداوم موجودیت سازمان نیازمند توانمندسازی نیروی انسانی است

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

یک استاد دانشگاه ضرورت توجه به مدیریت نیروی انسانی در سازمان ها را یادآور شد و گفت: تداوم موجودیت سازمان و حصول به اهداف آن نیازمند برنامه ریزی و توانمندسازی نیروی انسانی است.

دکتر زین العابدین امینی سابق در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه یکی از مهمترین وظایف مدیریت منابع انسانی، برنامه ریزی نیروی انسانی است، اظهارکرد: نیروی انسانی این توانایی را دارد که سایر منابع را پردازش کرده و خدمات و کالاهایی را پدید آورد که سازمان به دلیل آن ایجاد شده است.

وی که دارای تخصص در حوزه تصمیم گیری و خط مشی گذاری است، افزود: مدیریت منابع انسانی از طریق برنامه ریزی کارآمد و اثربخش می تواند حجم و ترکیب نیروی انسانی موردنیاز برای آینده را فراهم ساخته و یا توانایی های نیروهای موجود را ارتقا بخشد.

دکتر امینی سابق گفت: مدیریت منابع انسانی شامل فعالیت در زمینه های شناسایی انتخاب، استخدام، تربیت وپرورش، نگهداشت و اصلاح رفتار کارکنان و سایر فعالیتهای مشابه است.

این عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی همچنین گفت: یک مدیر موفق، برای تصمیم گیری صحیح، نیازمند دارا بودن اطلاعات لازم و ضروری است، زمانی که این اطلاعات در حجم زیاد وجود دارند؛ ساماندهی و دسته بندی اطلاعات کار بسیار دشوار می شود.

این متخصص و صاحبنظر در حوزه مدیریت بیان کرد: باید توجه داشت برنامه ریزی موثر و کارآمد نیروی انسانی و اصولاً هر نوع برنامه ریزی به اطلاعات، به خصوص اطلاعات پردازش شده نیاز دارد.

دکتر امینی سابق گفت: سیستم های اطلاعات منابع انسانی با دو بعد اثرات سیستم های اطلاعات منابع انسانی و وظایف سیستم های اطلاعات منابع انسانی، به طور مثبت بر اثربخشی مدیریت منابع انسانی تاثیرگذار است و بخش زیادی از تغییرات آن را پیش بینی می کند.

وی افزود: سازمان ها اگر دارای بهترین تکنولوژی بوده و از بیشترین امکانات بهره مند باشند ولی از نیروی انسانی متخصص و کارآمد برخوردار نباشند و یا توانایی استفاده درست و کارآمد از نیروهای موجود را نداشته باشند، قادر نیستند بر محیط اثر گذاشته و در عرصه رقابت موفق عمل کنند.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

13961مطلب نوشته است .تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393