پذیرش 12 هزار و 386 مصدوم حادثه زلزله منطقه غرب کشور تاکنون 


پذیرش ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم حادثه زلزله منطقه غرب کشور تاکنون

 

سخنگوی وزارت بهداشت  در تشریح ابعاد رسیدگی به مصدومان حادثه زلزله غرب کشور گفت: تاکنون ١٢ هزار و ٣٨۶ مصدوم مورد پذیرش قرار گرفتند که ٨٣٧٠ نَفَر به صورت سرپایی مداوا شدند.

 

به گزارش وبدا، دکتر ایرج حریرچی در نشست خبری این هفته با اشاره به این که از مصدومان بستری شده داخل استان ٢١٨٨ نَفَر ترخیص شده و ٣٧٢ نَفَر هنوز بستری هستند، افزود: ۳۹۱ مصدوم به خارج از استان اعزام شدند و ١٣٧٢ مورد عمل جراحی در داخل استان و در مجموع ١۵۵٠ جراحی انجام شد که نتایج خوبی داشت.

 

وی در ادامه گفت: تعداد فوتی ها در صحنه حادثه بیش از ۴٠٠ نَفَر گزارش شده و تعداد فوتی ها در بیمارستان ها و حین اعزام ٢ نَفَر اعلام شده است.

 

سخنگوی وزارت بهداشت  همچنینی گفت: تعداد قطع نخاع و قطع عضوی ها اندک و انگشت شمار است و جراحی های پیوند اعضا با موفقیت همراه بوده  است.

 

دکتر حریرچی در ادامه  با اشاره به این که اطلاع رسانی در بحران ها و حوادث باید مدیریت شده باشد و در واقع خبررسانی در بلایا و حوادث باید به طور صحیح مدیریت شود، تصریح کرد: اخبار اغراق شده و غیرواقعی موجب تشویش اذهان عمومی و تحریک احساسات و متشنج شدن جامعه می شود، لذا رسانه ها باید همگرایی داشته باشند.

 

وی همچنین افزود: فضای مجازی می تواند فرصت خوبی برای انتشار اخبار صحیح و امیدبخش باشد اما چنانچه مدیریت نشود، تبدیل به تهدید می شود.

 

سخنگوی وزارت بهداشت  در ادامه گفت: در کشورهای دیگر، رسانه ها اجازه انتشار عکس مصدومان و فوت شدگان حادثه را ندارند، بنابراین زمانیکه حادثه ای رخ می دهد، نیازی به پمپاژ اخبار منفی نیست./

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

14729مطلب نوشته است .تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393