شیوع سل در کشور بسیار پایین تر از میانگین جهانی است 


شیوع سل در کشور بسیار پایین تر از میانگین جهانی است

 

کمیته کشوری سل به ریاست دکتر رییسی معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دفتر این معاونت تشکیل و در خصوص مباحث مهم این حوزه تبادل نظر و تصمیم سازی شد.

به گزارش وبدا، در این نشست دکتر علیرضا رئیسی معاون بهداشت افزود: دنیا به این نتیجه رسیده است که برای ریشه کنی و مبارزه با سل نیاز به یک همت جهانی داریم. ایران نیز با توجه به همسایگانی مثل پاکستان و افغانستان که ۲۷۰ مسلول در هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارند بعنوان کشوری که باید حضور فعال در این همایش جهانی می داشت، در آن شرکت کرد.

دکتر رئیسی با اشاره به این که یکی از مهم ترین محورهای این همایش بحث تحقیقات جدید بود که باید به سمتی برود که درباره طول مدت درمان و داروهایی که به کارگیری می شود تجدید نظر شود، افزود: محور مهم دیگر این همایش وجود ارتباط بین سل و بیماری های NCD از جمله دیابت، فشار خون ، بیماریهای قلبی و عروقی بود که نگرانی ها در مورد بیماری سل را بیشتر می کند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: میزان شیوع سل در کشورمان ۱۶ مسلول در هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت است و این میزان بسیار پایین تر از میانگین جهانی است.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

14729مطلب نوشته است .تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393