دریافت وجه خارج از صندوق بيمارستان و بدون ارائه فاکتور رسمي تخلف است 


دریافت وجه خارج از صندوق بیمارستان و بدون ارائه فاکتور رسمی تخلف است

 

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه دریافت وجه خارج از صندوق بیمارستان و بدون ارائه فاکتور رسمی ممنوع است و تخلف محسوب می‌ شود، گفت: در بیمارستان‌ های دولتی هر نوع ارجاع بیمار به خارج از بیمارستان برای دریافت خدماتی مانند رادیولوژی، آزمایش و غیره، ممنوع است.

 

به گزارش   طوفان نیوز، دکتر ایرج حریرچی در نشست خبری هفتگی خوددرخصوص تعرفه های سال ٩٧ گفت: رشد تعرفه قبل از تقدیم لایحه بودجه به مجلس، مشخص شد که تغییرات تعرفه در بودجه بیمه ها لحاظ شود.

 

وی افزود: درتابستان امسال، بحث های کارشناسی رشد تعرفه ها انجام شد و در آبان ماه در شورای عالی بیمه، رقم پیشنهادی تعیین و به سازمان برنامه و بودجه اعلام شد.

 

قائم مقام وزیربهداشت تصریح کرد: در قانون بودجه سال ۹۷، تغییرات تعرفه برای سال آینده اعمال نشد و نگرانیم که زمان تصویب بودجه در مجلس، این تغییرات لحاظ نشود.

 

 

وی گفت: امیدواریم رشد بخش هتلینگ تعرفه های پزشکی برای جبران هزینه های واحدهای درمانی، تعیین تکلیف شود.

 

 

وزارت بهداشت حمایت های مناسبی از تولید کنندگان دارو و تجهیزات پزشکی دارد

 

دکتر حریرچی درخصوص صنایع دارویی و تجهیزاتی کشور گفت: وزارت بهداشت حمایت های مناسبی از تولید کنندگان دارو و تجهیزات پزشکی داشته و در محصولاتی که به خودکفایی رسیده ایم، محدودیت های شدیدی برای واردات محصولات مشابه تولید داخل، اعمال کرده ایم.

 

وی ادامه داد: مشکل صنایع دارویی کشور، معوقات مالی است که مربوط به فروش محصولات آنها به بیمارستانها و داروخانه های بخش دولتی و خصوصی است.

 

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد: صنایع دارویی و تجهیزات پزشکی، بهره وری خود را افزایش و هزینه ها را کاهش دهند و به صادرات توجه ویژه داشته باشند.

 

وی گفت: یکی از مشکلات صنایع دارویی، تولید مازاد بر نیاز کشور است که باید ضمن ارتقای استانداردهای محصولات خود، به صادرات و بازارهای منطقه، نظر داشته باشند.

 

وی درخصوص سبک تغذیه ای مردم و برخورد با متخلفان گفت: وزارت بهداشت در حوزه تمایل مردم به مصرف لبنیات سنتی، اختیارات قانونی برای برخورد با تخلفات در سطح عرضه را ندارد و نقش اطلاع رسانی و آموزش به جامعه را دارد.

 

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه مصرف فست فود، خطرناک تر از مصرف لبنیات سنتی است، تصریح کرد: اکثر شیرینی های بسته بندی و غیربسته بندی از نظر چربی، کالری و قند خطرناک تر از ماست و لبنیات سنتی است.

 

دکتر حریرچی افرود: بخش زیادی از آلودگی هوای تهران به ماشین های سنگین فرسوده و موتورسیکلت ها مربوط می شود و حذف آنها به سادگی امکان پذیر نیست زیرا خانواده های زیادی از این وسایل نقلیه و صنعت ساختمان سازی ارتزاق می کنند.

 

وی درخصوص وضعیت سلامت آیت الله هاشمی شاهرودی گفت: در مورد وضعیت بیماران اعم از افراد عادی، سیاسی، ورزشکار، هنرمند و غیره طبق اصول اخلاقی و قانونی، باید خانواده ‌شان اعلام کند یا باید به ما محول شود که اعلام کنیم.

 

وی گفت: در جریان جزییات هستیم، اما اعلام آن بر حسب صلاحدید ایشان و خانواده ایشان انجام می شود و در مورد سایر افراد هم اگر اجازه ای داده نشود نمی توانیم اعلام کنیم.

 

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه دریافت وجه خارج از صندوق بیمارستان و بدون ارائه فاکتور رسمی ممنوع است و تخلف محسوب می‌ شود، گفت: در بیمارستان‌ های دولتی هرنوع ارجاع بیمار به خارج از بیمارستان برای دریافت خدماتی مانند رادیولوژی، آزمایش و غیره، ممنوع است.

 

وی درباره آخرین وضعیت بدهی سازمان‌ های بیمه ‌گر به مراکز درمانی گفت: بابت ارائه خدمات در سال ۹۵و ۹۶بالغ بر ۲۵ هزار و ۳۵۸ میلیارد تومان اسناد ارسالی و ۴ هزار میلیارد تومان اسناد بین راهی داریم.

 

وی افزود: از این ارقام بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان به بیمارستان‌ ها پرداخت شده و  ۱۳هزار و ۱۵۳ میلیارد تومان برای اسناد ارسالی طلب داریم.

 

قائم مقام وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: سازمان ‌های بیمه ‌گر تاکنون با استفاده از اوراق، بخشی از بدهی‌ های خود را پرداخت کردند، بیش از ۴هزار میلیارد تومان إسناد بین راهی است و همچنان بیش از ۱۳هزارمیلیارد تومان طلب داریم و باید توجه شود که این موضوع تاثیر شدیدی بر کارکرد بیمارستان ‌ها دارد.

 

 

دکتر حریرچی اظهارداشت: در تمامی بیمارستان‌ های کشور اعم از دولتی، خصوصی، عمومی و غیر دولتی هرگونه دریافت وجه خارج از صندوق بیمارستان و بدون ارائه فاکتور رسمی ممنوع است و تخلف محسوب می‌ شود.

 

وی گفت: در بیمارستان‌ های دولتی هرنوع ارجاع بیمار به خارج از بیمارستان برای دریافت خدماتی مانند رادیولوژی، آزمایش و غیره ممنوع است، مگر اینکه از طریق زنجیره ارجاع بیمارستان و با قیمّت دولتی انجام شود.

 

هزینه درمان مصدومان ترافیکی رایگان می شود

 

وی درخصوص رسیدگی به مصدومان ترافیکی بیان کرد: تا سالهای قبل، مصدومان تصادفی باید خودشان هزینه ها را پرداخت می‌ کردند و گاهی ساعت‌ ها باید روی زمین می ‌مانند، اما با توجه به ماده ۹۲ قانون برنامه چهارم توسعه، بند ب ماده ۳۷قانون پنجم توسعه و همچنین ماده ۳۰ قانون الحاق مقررات باید قسمتی از هزینه ‌ای که مردم و صاحبان خودروها بابت بیمه شخص ثالث می ‌پردازند، در این زمینه هزینه شود و هیچ پولی بابت خدمات درمانی در مراکز دولتی از هیچ مصدوم ترافیکی دریافت نشود.

 

قائم مقام وزیربهداشت درخصوص پرداخت مطالبات پرستاران و پیراپزشکان گفت: تمام تلاش ما براین است که مطالبات گروه پرستاری و پیراپزشکی را در اسرع وقت ‌پرداخت کنیم.

 

وی گفت: در حال حاضر بیشتر دانشگاه ‌های علوم پزشکی پرداخت ‌های عقب افتاده خود را چند ماه جلو انداخته ‌اند، اما پرداخت مطالبات کادر درمان تابع این است که چقدر بتوانیم از سازمان ‌های بیمه ‌گر مطالبات خود را دریافت کنیم.

 

دکتر حریرچی ادامه داد: درمورد کارانه پرستاران و پیراپزشکان، تاخیر در پرداخت ها، به طور متوسط حدود ۹ ماه عقب افتاده است و اضافه کار آنها نیز یکی دوماه با تاخیر پرداخت می شود.

 

وی گفت: در برخی از بیمارستان ‌های کوچک ضریب نیروی انسانی دو است، اما اشغال تخت پایین است. به همین دلیل مجبوریم در این مراکز هزینه بیشتری پرداخت کنیم.

 

کمتر بیماری برای خدمات درمانی به خارج اعزام می شود

 

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه یکی از دستاوردهای نظام سلامت در ایران این است که درحال حاضر انگشت شمار بیمار به خارج اعزام می شود، گفت: در دهه شصت برای انجام یک عمل جراحی ساده مانند پیوند عروق قلب که امروز در تمام مراکز استان‌ ها انجام می‌شود، بیمار به خارج اعزام می‌شد، اما امروز اعزام به منظور درمان به خارج از کشور بنا به ضرورت انجام می‌شود و این درحالی است که ما سعی کرده ‌ایم که در کشور ظرفیت پذیرش توریسم سلامت ایجاد کنیم.

 

زمان آزمون استخدامی پزشکان؛ ٢٢ دی ماه

 

وی درخصوص زمان آزمون استخدامی پزشکان متخصص گفت: این آزمون ٢٢ دی ماه برگزار می شود و همچنین نتایج آزمون استخدامی اخیر اوایل بهمن اعلام می‌ شود./٢٠٧

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

14845مطلب نوشته است .تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393