راه اندازی 42 پایگاه اورژانس زمینی در دولت دوازدهم 


راه اندازی 42 پایگاه اورژانس زمینی در دولت دوازدهم

 

رییس سازمان اورژانس کشور از راه اندازی 42 پایگاه اورژانس زمینی ( 15 پایگاه شهری و 27 پایگاه جاده ای)، راه اندازی پایگاه های اورژانس هوایی در گچساران، سنندج و ایرانشهر در سال 96 و افزایش تعداد پایگاه های هوایی از 31 به 34 پایگاه در سال 96 ، تدوین دستورالعمل اجرایی مدیریت درمان سکته قلبی 247 و سکته مغزی 724 در اورژانس ها و بستن قرارداد خرید ۴۰۰دستگاه آمبولانس کمکدار در 6 ماهه گذشته خبر داد.

 

به گزارش وبدا، دکتر پیرحسین کولیوند مجموعه فعالیت های اورژانس کشور در حوزه های فوریت های پزشکی، آموزش و پژوهش در فوریت های پزشکی و فوریت های پزشکی در حوادث را اعلام کرد.

 

رییس سازمان اورژانس کشور گفت: در حوزه آموزش و پژوهش می توان به تهیه چهارمین گزارش بین المللی ایمنی راهها با همکاری سازمان جهانی بهداشت، دریافت مجوز برگزاری 53 دوره آموزشی سازمان اورژانس و چاپ کتاب آموزش فوریتهای پزشکی عمومی ویژه زائرین اربعین اشاره کرد.

 

دکتر کولیوند با اشاره به این که اورژانس 115 در حوزه فوریت های پزشکی در حوادث نیز اقداماتی انجام داده است، افزود: از جمله این اقدامات فعال شدن سطوح مدیریت بحران در EOC وزارت بهداشت و حضور مدیران کشیک، آنکال در EOC بر اساس ICS، راه اندازی بیمارستان سیار در منطقه حادثه دیده و تثبیت خدمات سلامت کمتر از 24 ساعت در مناطق زلزله زده می باشد.

 

 

 

دکتر رییسی گفت: بعد از طرح تحول سلامت در هر مركز بهداشت يك كارشناس تغذيه مستقر شده و درمجموع ١٤٠٠ كارشناس تغذيه در اين مراكز حضور دارند و مشاوره تغذيه ارائه مي دهند و مردم را در جهت تغذيه سالم توانمند مي كنند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

15108مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393