استقرارسامانه پرونده الکترونیکی سلامت ایرانیان (سپاس) 


استقرارسامانه پرونده الکترونیکی سلامت ایرانیان (سپاس)

 

 

رئیس دفتر آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: ارتقاء سامانه اطلاعاتی و زیرساخت مراکز سلامت و تشکیل پرونده الکترونیکی سلامت ایرانیان از جمله مهمترین اقدامات این دفتر در ۶ ماه گذشته بوده است.

 

به گزارش وبدا، دکتر سید محمود تارا ضمن بیان این مطلب افزود: سرویس استعلام بیمه با هماهنگی و همکاری سازمان بیمه سلامت ایران جهت بهره برداری در مراکز درمانی کشور در حوزه پرونده الکترونیکی سلامت ارائه شده و سند راهبردی سامانه های وزارت بهداشت، نیز تدوین شده است.

 

رئیس دفتر آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در ادامه، ایجاد وب‌سایت‌های تخصصی و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی در حوزه وزارت بهداشت و پورتال حوزه وزارت و تدوین دوره های آموزشی در حوزه فناوری اطلاعات و پیگیری اجرای آن را از اهم اقدامات دفتر آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت برشمرد.

 

دکتر تارا با اشاره به استقرارسامانه پرونده الکترونیکی سلامت ایرانیان(سپاس) اظهار داشت: تامین و توسعه سیستم های اطلاعاتی جهت راه اندازی سامانه سپاس، ارتقاء سامانه اطلاعاتی و زیرساخت مراکز سلامت و تشکیل پرونده الکترونیکی در (سپاس) و به روز رسانی و توسعه سرویس های الکترونیکی تبادل اطلاعات سیستم های اطلاعاتی با سپاس با تاکید و سرعت صورت گرفته است.

 

دکتر تارا با تاکید بر گسترش دولت الکترونیک گفت: کارگروه مدیریت خدمات الکترونیکی تشکیل و خدمات الکترونیکی حوزه سلامت در نمایشگاه الکامپ معرفی شده است.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

14845مطلب نوشته است .تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393