تامین مالی 653میلیون یورویی بانک توسعه‌صادرات عملیاتی شد 


تامین مالی ۶۵۳میلیون یورویی بانک توسعه‌صادرات عملیاتی شد

رئیس شعبه تبریز بانک توسعه صادرات ایران اعلام کرد: با توجه به حجم تامین مالی ۶۵۳ میلیون یورویی صورت گرفته، طرح ارتقای کیفی پالایشگاه تبریز از مهمترین قراردادهای تامین مالی شده از سوی بانک توسعه صادرات در استان آذربایجان شرقی محسوب می شود.

 

به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات ، رئیس شعبه این بانک در تبریز در گفتگو با اگزیم نیوز گفت: استقرار گمرکات تبریز ، جلفا ، مراغه و سهلان ، به ویژه موقعیت استثنایی استان و به لحاظ هم جواری با بازار جمهوری آذربایجان، جمهوری خودمختار نخجوان، ارمنستان، نزدیکی به کشورهای ترکیه و عراق، همچنین وجود شهرکهای تولیدی و صنعتی و ظرفیت های بالای صادرات غیرنفتی موقعیت ژئواکونومیک ویژه ای را به استان آذربایجان شرقی داده است .

آقای حسین حسین پور افزود: بانک توسعه صادرات به عنوان یک بانک تخصصی و توسعه ای، با رویکرد حمایت از صادرکنندگان و گسترش مبادلات تجاری بین المللی ، توانسته است نزدیک به %۸۵ از صادرکنندگان استان آذربایجان شرقی را تحت پوشش خدمات خود از قبیل اعطای تسهیلات ریالی و ارزی قرار دهد .

 

رئیس شعبه تبریز عملکرد اعتباری و ارزی ۱۰ ماهه سال ۱۳۹۶ این شعبه را تشریح کرد و گفت: میزان تسهیلات اعطایی صادراتی بمبلغ ۳هزار و ۵۲ میلیارد ریال، صدور انواع ضمانتنامه ها ۱۹۹٫۷۲۹ میلیون ریال، حوالجات ارزی ۲۸۲ میلیون دلار، اعتبار اسنادی وارداتی بمبلغ ۷٫۵ میلیون دلار بوده است.

 

وی در ادامه ایشان اظهار داشت : در راستای منویات مقام معظم رهبری در سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال ، این بانک اقدام به تامین مالی چندین پروژه از جمله شرکت خاک چینی ایران به مبلغ ۱۲ میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی برای تولید خاک چینی (کائولن) ، تامین مالی دیسپاچینگ شرکت برق منطقه ای آذربایجان شرقی بمبلغ ۱۵۰ میلیارد ریال از محل منابع بانک ، و اعلام پذیرش طرح ارتقاء کیفی پالایشگاه تبریز بمبلغ ۶۵۳ میلیون یورو ، در استان نموده است .

 

حسین پور طرح ارتقا کیفی پالایشگاه تبریز را از طرح های مهم بانک توسعه صادرات در استان اعلام کرد و گفت: این طرح به منظور ارتقا کیفی فرآورده ها و کاهش تولید نفت کوره پالایشگاه اجرایی شده و با توجه به حجم تامین مالی صورت گرفته از سوی بانک از مهمترین قراردادهای تامین مالی انجام شده از سوی بانک توسعه صادرات در استان آذربایجان شرقی در شعبه تبریز محسوب می شود.

 

رئیس شعبه تبریز در پایان اظهار نمود : بانک توسعه صادرات ایران با توجه به ارتباطات گسترده کارگزاری با اکثر کشورهای جهان ، آماده ارائه انواع خدمات ارزی به مشتریان محترم بوده و با اعطای تسهیلات صادراتی، از صادرکنندگان استان حمایت می نماید.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

14729مطلب نوشته است .تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393