تقدیر وزرای امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت از بانک صنعت و معدن 


تقدیر وزرای امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت از بانک صنعت و معدن

yyyyyy111

 

 

 

 

 

مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی و محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت از بانک صنعت و معدن به عنوان اولین بانک دولتی کشور که موفق به انجام واگذاری شرکتهای زیر مجموعه خود به بخش خصوصی شده است، تقدیر و تشکر کردند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن ، وزیر امور اقتصادی و دارایی در نامه ای اقدام بانک صنعت و معدن (در خصوص فروش ۵۱ درصد از سهام شرکت سرمایه گذاری صنعت و معدن از طریق سازمان بورس و اوراق بهادار) را الگوی خوبی دانست که به قیمت مناسب از طریق بورس عرضه شده و سهام خود را به اقل رسانده اند .

شریعتمداری نیز در نامه ای به رئیس جمهوری در این خصوص آورده است : بانک صنعت و معدن به عنوان اولین بانک دولتی ، با توجه به حمایت های این وزارتخانه و بر اساس برنامه ریزی ها ، ارزش گذاری حرفه ای و طی تشریفات قانونی موفق گردید در تاریخ ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ نسبت به عرضه ۵۱ درصد سهام شرکت سرمایه گذاری صنعت و معدن با نماد بورسی ” وصنعت ” به ارزش حدود ۴۳۶۰ میلیارد ریال از طریق سازمان بورس اوراق بهادار اقدام نماید و بدین ترتیب فروش سهام شرکت مذکور محقق گردید.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه این نامه تاکید کرده است : قیمت تابلوی هرسهم هنگام اعلام بانک به سازمان بورس برابر با ۱۱۳ تومان بود که با قیمت پایه هر سهم ۱۹۰ تومان ، حدود ۶۸ درصد بالاتر از قیمت (اندکی بالاتر از NAV) به فروش رسیده است .

گفتنی است بانک صنعت و معدن روز ۲۴ بهمن ماه در جریان معاملات بورس تهران ، بلوک ۵۱ درصدی سهام سرمایه گذاری صنعت و معدن را فروخت تا فرآیند واگذاری سهام شرکت های متعلق به بانک ها از سوی این بانک با موفقیت آغاز شود. بر اساس اعلام سازمان بورس اوراق بهادار ، شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران این بلوک سهام را خریداری کرده است.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

14735مطلب نوشته است .تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393