سرپرست شعبه بانک صنعت و معدن استان آذربایجان غربی:58 درصد از تسهیلات اعطایی به صنایع استان توسط این بانک پرداخت شده است 


سرپرست شعبه بانک صنعت و معدن استان آذربایجان غربی:۵۸ درصد از تسهیلات اعطایی به صنایع استان توسط این بانک پرداخت شده است

 

عملکرد شعب هر بانک به ویژه بانک های تخصصی در مناطق مختلف کشور تاثیر بسزایی در توسعه اقتصادی و صنعتی آن مناطق دارند و می تواند چهره استان ها و در مجموع کشور را دگرگون کند.

در همین خصوص پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن با غلامرضا آرین، سرپرست شعبه بانک صنعت و معدن استان آذربایجان غربی گفتگویی داشته است که می خوانید:

استان از نظر توسعه صنعتی در چه وضعیتی قرار دارد و پتانسیل های استان برای توسعه صنعتی چیست؟

استان آذربایجان غربی علیرغم اینکه یکی از استانهای کمتر توسعه یافته در بخش صنعت و معدن می باشد دارای پتانسیل بالایی در جهت بهبود وضعیت فعلی است. موقعیت ممتاز این استان و هم مرز بودن با سه کشور و دسترسی آسان به بازارهای جهانی به ویژه اروپا، از طریق این استان امکان پذیر است. طول مرزهای این استان ۹۶۷ کیلومتر است و با کشورهای آذربایجان، ترکیه و عراق هم مرز می باشد. این استان باتوجه به ویژگیهای آب و هوایی آن درحال حاضر قطب تولید محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی بوده و همچنین سهم عمده ای از ظرفیت تولید سیمان کشور به میزان ۵ میلیون تن در اختیار این استان می باشد. یکی دیگر از پتانسیل های توسعه بخش صنعت و معدن استان ظرفیتهای بالا و تنوع زیاد مواد معدنی می باشد. به طوریکه بیشترین میزان تولید طلا، باریت، میکا و انواع سنگهای سخت بر در اختیار این استان می باشد.

بانک صنعت و معدن در فعال ساختن پتانسیل ها و ایجاد واحدهای صنعتی در استان تاکنون چه نقشی داشته است؟

بانک صنعت و معدن بزرگترین تامین کننده مالی بخش صنعت و معدن استان معادل ۵۸% از کل مانده تسهیلات بخش صنعت و معدن سیستم بانکی در استان است. تامین مالی طرحهای بزرگی مانند پتروشیمی مهاباد، تدبیرسازان سرآمد (نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه) ، سیمان مهر ماکو و دستکش حریر ایران و دهها طرح بزرگ، کوچک و متوسط در سرتاسر استان نقش بانک صنعت و معدن را در توسعه استان بسیار پر رنگ نشان می دهد.

چه راهکارهایی برای ارائه خدمات هرچه بهتر به مشتریان دارید؟

این شعبه تلاش نموده با رعایت اصول مشتری مداری و جذب مشتریان موفق و خوش نام استان و ارائه بهترین خدمات به آنان در حد توان و امکانات بانک نسبت به افزایش سپرده های شعبه اقدام نماید. هر چند به واسطه پرداخت سودهای نامتعارف از سوی برخی مؤسسات و بانکها و باتوجه به کمتر توسعه یافته بودن بخش صنعت و معدن استان منابع مربوط به مشتریان این بخش پایین می باشد.

طی سال های اخیر چه واحدهای صنعتی در استان شما بهره برداری شده و چه میزان اشتغال ایجاد کرده است؟

طی سالهای اخیر شرکت پتروشیمی مهاباد با ۷۰۰ نفر ، سیلندر سراج خوی با ۸۰ نفر و میلان طلای سبلان با ۸۹ نفر اشتغال و چندین طرح کوچک و متوسط با اشتغال زایی بالا نظیر فرش افشار زرینه میاندوآب ، فرش پدیده آذربایجان، لوله پروفیل نقده و شروین مهاباد توسط بانک تامین مالی و به بهره برداری رسیده اند.

تعداد واحدهای صنعتی در حال اجرا در استان ؟ درصد پیشرفت آنها؟

طرح های صنعتی استان به شرح ذیل می باشد:

تدبیر سازان سرآمد (نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه) با تسهیلاتی به مبلغ ۳۵۰ میلیون دلار با پیشرفت فیزیکی ۱۰ درصد، سیمان مهرماکو با تسهیلاتی به مبلغ ۱۵ میلیون یورو و ۲۰۰ میلیارد ریال و با پیشرفت فیزیکی ۸۷ درصد، شروین مهاباد با تسهیلاتی به مبلغ ۷ میلیارد ریال و با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد و فرش پدیده آذربایجان با تسهیلات به مبلغ ۶۴ میلیارد ریال و با پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

14729مطلب نوشته است .تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393