سرپرست شعبه بانک صنعت و معدن استان آذربایجان غربی:58 درصد از تسهیلات اعطایی به صنایع استان توسط این بانک پرداخت شده است 


سرپرست شعبه بانک صنعت و معدن استان آذربایجان غربی:58 درصد از تسهیلات اعطایی به صنایع استان توسط این بانک پرداخت شده است

 

عملكرد شعب هر بانك به ويژه بانك هاي تخصصي در مناطق مختلف كشور تاثير بسزايي در توسعه اقتصادي و صنعتي آن مناطق دارند و مي تواند چهره استان ها و در مجموع كشور را دگرگون كند.

در همین خصوص پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن با غلامرضا آرین، سرپرست شعبه بانک صنعت و معدن استان آذربایجان غربی گفتگویی داشته است که می خوانید:

استان از نظر توسعه صنعتی در چه وضعیتی قرار دارد و پتانسیل های استان برای توسعه صنعتی چیست؟

استان آذربايجان غربي عليرغم اينكه يكي از استانهاي كمتر توسعه يافته در بخش صنعت و معدن مي باشد داراي پتانسيل بالايي در جهت بهبود وضعيت فعلي است. موقعيت ممتاز اين استان و هم مرز بودن با سه كشور و دسترسي آسان به بازارهاي جهاني به ويژه اروپا، از طريق اين استان امكان پذير است. طول مرزهاي اين استان 967 كيلومتر است و با كشورهاي آذربايجان، تركيه و عراق هم مرز مي باشد. اين استان باتوجه به ويژگيهاي آب و هوايي آن درحال حاضر قطب توليد محصولات كشاورزي و صنايع تبديلي بوده و همچنين سهم عمده اي از ظرفيت توليد سيمان كشور به ميزان 5 ميليون تن در اختيار اين استان مي باشد. يكي ديگر از پتانسيل هاي توسعه بخش صنعت و معدن استان ظرفيتهاي بالا و تنوع زياد مواد معدني مي باشد. به طوريكه بيشترين ميزان توليد طلا، باريت، ميكا و انواع سنگهاي سخت بر در اختيار اين استان مي باشد.

بانک صنعت و معدن در فعال ساختن پتانسیل ها و ایجاد واحدهای صنعتی در استان تاکنون چه نقشی داشته است؟

بانك صنعت و معدن بزرگترين تامين كننده مالي بخش صنعت و معدن استان معادل 58% از كل مانده تسهيلات بخش صنعت و معدن سيستم بانكي در استان است. تامين مالي طرحهاي بزرگي مانند پتروشيمي مهاباد، تدبيرسازان سرآمد (نيروگاه سيكل تركيبي اروميه) ، سيمان مهر ماكو و دستكش حرير ايران و دهها طرح بزرگ، كوچك و متوسط در سرتاسر استان نقش بانك صنعت و معدن را در توسعه استان بسيار پر رنگ نشان مي دهد.

چه راهكارهايي براي ارائه خدمات هرچه بهتر به مشتريان داريد؟

این شعبه تلاش نموده با رعايت اصول مشتري مداري و جذب مشتريان موفق و خوش نام استان و ارائه بهترين خدمات به آنان در حد توان و امكانات بانك نسبت به افزايش سپرده هاي شعبه اقدام نمايد. هر چند به واسطه پرداخت سودهاي نامتعارف از سوي برخي مؤسسات و بانكها و باتوجه به كمتر توسعه يافته بودن بخش صنعت و معدن استان منابع مربوط به مشتريان اين بخش پايين مي باشد.

طی سال های اخیر چه واحدهای صنعتی در استان شما بهره برداری شده و چه میزان اشتغال ایجاد کرده است؟

طي سالهاي اخير شركت پتروشيمي مهاباد با 700 نفر ، سيلندر سراج خوي با 80 نفر و ميلان طلاي سبلان با 89 نفر اشتغال و چندين طرح كوچك و متوسط با اشتغال زايي بالا نظير فرش افشار زرينه مياندوآب ، فرش پديده آذربايجان، لوله پروفيل نقده و شروين مهاباد توسط بانك تامين مالي و به بهره برداري رسيده اند.

تعداد واحدهاي صنعتی در حال اجرا در استان ؟ درصد پیشرفت آنها؟

طرح هاي صنعتي استان به شرح ذيل مي باشد:

تدبير سازان سرآمد (نيروگاه سيكل تركيبي اروميه) با تسهيلاتي به مبلغ 350 ميليون دلار با پيشرفت فيزيكي 10 درصد، سيمان مهرماكو با تسهيلاتي به مبلغ 15 ميليون يورو و 200 ميليارد ريال و با پيشرفت فيزيكي 87 درصد، شروين مهاباد با تسهيلاتي به مبلغ 7 ميليارد ريال و با پيشرفت فيزيكي 80 درصد و فرش پديده آذربايجان با تسهيلات به مبلغ 64 ميليارد ريال و با پيشرفت فيزيكي 100 درصد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

14995مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393