فرهنگ سازی سبک زندگی سالم در جامعه یک ضرورت است 


فرهنگ سازی سبک زندگی سالم در جامعه یک ضرورت است

 

معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:  ۵ میلیون نفر در کشور مبتلا به دیابت هستند که نیمی از این تعداد از بیماری خود اطلاع ندارند.

 

به گزارش وبدا، دکتر سید محمدهادی ایازی در نخستین مجمع سلامت استان چهارمحال و بختیاری افزود: عدم توجه مردم به رعایت اصول بهداشتی و سلامت از مهم‌ترین عوامل ابتلا و گسترش این بیماری است.

 

وی در ادامه ایجاد ساختارمندانه کانون‌های سلامت محلی با مشارکت مردم، فرهیختگان و نمایندگان دستگاه‌های دولتی را برای اطلاع‌رسانی و افزایش سطح آگاهی مردم و جلب مشارکت آنان در تامین و حفظ سلامت جامعه موثر دانست.

 

دکتر ایازی هم‌چنین اظهار داشت: کانون سلامت محلات، مجمع سلامت شهرستانی، مجمع سلامت استانی و مجمع سلامت ملی سلسله‌مراتبی است که در کشور در حوزه بهداشت و درمان شکل گرفته است.

 

وی با بیان این‌که ۸٫۲  درصد جامعه را سالمندان تشکیل می‌دهند افزود: در آینده نه چندان دور این میزان به دو برابر هم خواهد رسید.معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: فرهنگ‌سازی سبک زندگی سالم در جامعه و توانمندسازی جوامع مردمی و محلی، در حوزه سلامت ضرورت دارد.وی در ادامه از اقبال عباسی، استاندار چهارمحال و بختیاری و رییس اولین مجمع سلامت این استان خواست: فرمانداران شهرستان‌های ۹گانه را به عنوان رییس مجمع سلامت شهرستان‌ها منصوب و پی‌گیر برگزاری منظم جلسات مجمع در سطح استان و شهرستان‌ها باشد.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه از برگزاری دومین مجمع سلامت با حضور رییس جمهور و اعضای کابینه خبر داد و افزود: این مجمع با شعار “مشارکت مردم در تحول سلامت” در اردی‌بهشت سال آینده برگزار می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

14735مطلب نوشته است .تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393