فرهنگ سازی سبک زندگی سالم در جامعه یک ضرورت است 


فرهنگ سازی سبک زندگی سالم در جامعه یک ضرورت است

 

معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:  5 ميليون نفر در كشور مبتلا به ديابت هستند كه نيمي از اين تعداد از بيماری خود اطلاع ندارند.

 

به گزارش وبدا، دکتر سید محمدهادی ایازی در نخستین مجمع سلامت استان چهارمحال و بختیاری افزود: عدم توجه مردم به رعايت اصول بهداشتی و سلامت از مهم‌ترين عوامل ابتلا و گسترش اين بيماري است.

 

وی در ادامه ايجاد ساختارمندانه كانون‌های سلامت محلی با مشاركت مردم، فرهيختگان و نمايندگان دستگاه‌های دولتی را برای اطلاع‌رسانی و افزایش سطح آگاهی مردم و جلب مشارکت آنان در تامین و حفظ سلامت جامعه موثر دانست.

 

دکتر ايازی هم‌چنین اظهار داشت: كانون سلامت محلات، مجمع سلامت شهرستاني، مجمع سلامت استانی و مجمع سلامت ملی سلسله‌مراتبی است كه در كشور در حوزه بهداشت و درمان شكل گرفته است.

 

وي با بيان اين‌كه 8.2  درصد جامعه را سالمندان تشكيل می‌دهند افزود: در آینده نه چندان دور اين ميزان به دو برابر هم خواهد رسيد.معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: فرهنگ‌سازی سبك زندگی سالم در جامعه و توانمندسازی جوامع مردمی و محلی، در حوزه سلامت ضرورت دارد.وی در ادامه از اقبال عباسی، استاندار چهارمحال و بختیاری و رييس اولين مجمع سلامت این استان خواست: فرمانداران شهرستان‌های ۹گانه را به عنوان رييس مجمع سلامت شهرستان‌ها منصوب و پی‌گیر برگزاری منظم جلسات مجمع در سطح استان و شهرستان‌ها باشد.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه از برگزاری دومين مجمع سلامت با حضور رییس جمهور و اعضای کابینه خبر داد و افزود: این مجمع با شعار “مشارکت مردم در تحول سلامت” در اردی‌بهشت سال آينده برگزار می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

14995مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393