در پیام نوروزی افخمی تاکید شد:وظیفه مهم و حیاتی بانک صنعت و معدن حمایت از تولیدکنندگان و تولیدات داخلی است 


در پیام نوروزی افخمی تاکید شد:وظیفه مهم و حیاتی بانک صنعت و معدن حمایت از تولیدکنندگان و تولیدات داخلی است

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن به مناسبت فرارسیدن نوروز و سال نو پیامی صادر کرد.

در پیام افخمی با تاکید بر حمایت از تولیدکنندگان و تولیدات داخلی آمده است:

خانواده بزرگ بانک صنعت و معدن، همراهان گرامی ؛

سال ۱۳۹۷ را که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال حمایت از کالای ایرانی مزین شده است، وظیفه بانک صنعت و معدن که نقش بسیار مهمی در تامین مالی پروژه های صنعتی و واحدهای تولیدی دارد، را بیش از پیش مهم و حیاتی خواهد کرد. خوشبختانه در سال گذشته این بانک توانسته است در کنار اعطای تسهیلات به عنوان مشاور در کنار تولید کنندگان داخلی نقش مهمی را در تولید و ایجاد اشتغال در کشور ایفا نماید.

بانک صنعت و معدن سال ۹۶ را در حالی به پایان رساند که در آخرین روزهای سال ۱۳۹۶ ال -سی دو طرح بزرگ صنعتی سیکل ترکیبی ۴۸۴ مگاواتی انرژی گستر قشم و پالایش میعانات گازی آدیش جنوبی عسلویه به مبلغ ۵۲۰ میلیون دلار توسط بانک صنعت و معدن گشایش یافت تا این بانک با تلاش و همراهی شما همکاران عزیز کارنامه درخشان تری را در عرصه تولید، اشتغال و توسعه صنعتی کشور در سال ۱۳۹۶ بر جای گذارد .

از سوی دیگر این بانک به عنوان یک بانک توسعه ای و تخصصی توانسته است گام های بزرگی را در مسیر پیشرفته و توسعه کشورمان بر دارد . اقدامات انجام شده در راستای تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی و طرح رونق تولید در سال ۱۳۹۶ از تلاش بی‌وقفه همکاران گرامی حکایت دارد. تأمین مالی سرمایه در گردش بیش از ۱۳۵۰واحد تولیدی کوچک و متوسط که رتبه ممتازی را در میان کلیه بانکهای کشور بدست آورده است .

به عنوان تنها بانک توسعه ای در حوزه صنعت، معدن و زیرساخت موفق شد تا با تأمین مالی ۶ نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی و ۲۴ نیروگاه کوچک مقیاس، قریب به ۳۰۰۰ مگاوات، به ظرفیت شبکه برق کشــور اضافـه نماید. همچنین تأمین مالی اولین قطار سریع الســـیر کشــور (تهران-قم-اصفهان) را با ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار عملیاتی کرده که در حال اجراست. ۳ واحد آب شیرین کن هر یک به ظرفیت ۱۰۰ هزار متر مکعب در روز برای تأمین آب صنایع فولادی جنوب کشور، تأمین مالی شده که برخی از آنها گشایش اعتبار شده اند .

تأمین مالی پروژه های پتروشیمی که قابلیت ارزآوری برای کشور را دارند از قبیل پتروشیمی کاویان، لرستان، مهاباد، مسجدسلیمان، ایلام از دیگر اقدامات شاخص در بانک می باشد که پتروشیمی های مسجد سلیمان و ایلام در حال اجرا و بقیه به بهره برداری رسیده اند.

مبادله و گشایش ال – سی قرارداد برقی ‏سازی قطار تهران-مشهد به مبلغ ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو، تامین مالی خرید ۳ فروند هواپیمای ایرباس و ۸ فروند ATR که امروز در ناوگان هوایی کشور مورد استفاده قرار می گیرد ، تأمین مالی پروژه های فولادی ۷ گانه و چند پروژه دیگر فولادی مانند روهینا (دزفول) ، پاسارگاد(فارس) و مادکوش (بندرعباس) با ارزش بیش از ۲میلیارد یورو که برخی از این طرحهای فولادی به بهره برداری رسیده است که این اقدام بانک صنعت و معدن سبب شده است تا رتبه ایران در بین کشورهای تولید کننده فولاد ارتقا چشمگیری یابد .

علاوه بر این در اردیبهشت سال ۹۶ توانستیم سیستم (Core Banking) به عنوان اولین بانک دولتی فعال سازیم. در بخش بین الملل نیز در دو سال پس از برجام با ۹۲ بانک در ۳۶ کشور مختلف روابط کارگزاری برقرار نماییم .

تأمین مالی ده ها طرح دیگر در حوزه های داروسازی، صنایع تبدیلی، سردخانه، نساجی، لاستیک سازی، سیمان، کاشی، فروسیلیس، کاغذ، بسته بندی انواع ورق فولادی و بهره برداری از اغلب آنها در سراسر کشور موجبات تحرک اقتصادی، افزایش صادرات و اشتغال نیروی کار را فراهم کرده است، با اغتنام از فرصت، مراتب قدردانی خود را از پشتیبانی بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی ابراز می دارد.

هم چنین در راستای اجرایی شدن سیاست های دولت محترم و تاکیدات وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی بر واگذاری شرکتهای زیر مجموعه سیستم بانکی کشور ، موفق شدیم به عنوان اولین بانک دولتی با شناسایی خریداران اهلیت دار، از طریق بورس ۵۱ درصد از سهام شرکت سرمایه گذاری صنعت و معدن را در روز ۲۴ بهمن ماه گذشته با موفقیت واگذار کنیم.

 

جای خرسندی است که بانک صنعت و معدن با اندوخته ای از دانش و تجربه ۶۱ ساله با اهتمام شما همکاران عزیز ، گام های استواری را در مسیر «پیشرفت و توسعه» کشور برداشته و مصمم است که با اتکاء به خداوند سبحان این مأموریت را ادامه دهد.

سخن آخر ، ضمن عرض تبریک مجدد این عید باستانی و تشکر خالصانه از تمام تلاش‌های همه شما عزیزان، برایتان سالی پر از شادمانی، موفقیت و بهروزی در کنار خانواده آرزومندم سلامت و پیروز باشید.

علی اشرف افخمی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن به مناسبت فرارسیدن نوروز و سال نو پیامی صادر کرد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

14729مطلب نوشته است .تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393