مدیرعامل بانک صنعت و معدن:در تامین مالی طرح های زیربنایی توسعه ای کشور پیشگام هستیم 


مدیرعامل بانک صنعت و معدن:در تامین مالی طرح های زیربنایی توسعه ای کشور پیشگام هستیم

 

علي اشرف افخمي در ديدار با هانس آلبرشت رئیس هیات مدیره انجمن گلوبال بریجز كه در راس يك هيات اقتصادي در كشورمان حضور دارند گفت : اين بانك در زمينه تامين مالي طرح هاي توسعه اي در كشور پيشگام بوده است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني بانك صنعت و معدن ، افخمي افزود : بانك صنعت و معدن توانسته است پروژه هاي فولادي 7 گانه و چند پروژه ديگر فولادي مانند روهينا (دزفول) ، پاسارگاد(فارس) و مادكوش (بندرعباس) با ارزش بيش از 2 ميليارد یورو كه برخي از اين طرحهاي فولادي به بهره برداري رسيده است را تامین مالی کرده و با تامین مالی 6 نيروگاه 500 مگاواتي و 24 نيروگاه كوچك مقياس، قريب به 3000 مگاوات، به ظرفيت شبكه برق كشــور اضافـه نمايد.

افخمی تصريح كرد : اين بانك در تامين مالي ورود هواپيماهاي جديد به كشور گام هاي بزرگي برداشته و 3 فروند هواپيماي ايرباس و 8 فروند ATR را به ناوگان هوايي كشور افزوده است .

وي در ادامه با تاکید بر اینکه تأمين مالي پروژه هاي پتروشيمي كه قابليت ارزآوري براي كشور را دارند از قبيل پتروشيمي كاويان، لرستان، مهاباد، مسجدسليمان، ايلام از ديگر اقدامات شاخص در بانك مي باشد كه پتروشيمي هاي مسجد سليمان و ايلام در حال اجرا و بقيه به بهره برداري رسيده اند، افزود: از دستاوردهاي اين بانك مي‏توان به احداث قطار سريع ‏السير تهران-قم-اصفهان به ميزان 1 ميليارد و 800 ميليون دلار و فاينانس برقي ‏سازي قطار تهران-مشهد به مبلغ 1 ميليارد و 500 ميليون يورو اشاره كرد.

افخمي با تاكيد بر اينكه بانك صنعت و معدن در جهت انطباق خود با استانداردهاي لازم براي تعامل با موسسات جهاني اقدامات مهمي انجام داده افزود: اين بانك در حال حاضر با 93 بانك در 35 كشور مختلف جهان ارتباط دارد.

مديرعامل بانك صنعت و معدن افزود : بانك صنعت و معدن مبلغ 1 ميليارد و 300 ميليون يورو به طرح‏هاي كوچك و متوسط كشور تسهيلات پرداخت كرده و از اين طريق در حفظ اشتغال موجود و ايجاد شغل هاي جديد در بخش هاي مختلف كشور گام برداشته است.

در اين ديدار هانس آلبرشت نيز ضمن ابراز علاقه براي آشنايي با فعاليت هاي بانك صنعت و معدن در شريط جديد خواستار ايجاد و ارتقاء همكاري هاي مالي دو كشور شد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

14995مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393