جزییات مجوزهای طرح ترافیک خبرنگاری اعلام شد 


جزییات مجوزهای طرح ترافیک خبرنگاری اعلام شد

tarh

 

 

 

 

 

 

جزییات مجوزهای طرح ترافیک خبرنگاری اعلام شداطلاعیه شماره چهار سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره مجوزهای طرح ترافیک خبرنگاری منتشر شد.

 

به گزارش ایلنا، در این اطلاعیه آمده است: پیرو اطلاعیه‌های قبلی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در خصوص طرح ترافیک سال 1397 به اطلاع فعالان محترم رسانه‌ها و مطبوعات شهر تهران می‌رساند؛ براساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران حداکثر سه درصد از کل مجوزهای طرح ترافیک به موارد خاص از جمله خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و عکاسان خبری اختصاص یافته است.

 

براساس آیین‌نامه تدوین شده و سیاست‌های شهرداری تهران، اکثریت این مجوزها به جامعه خبری شامل خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و عکاسان خبری اختصاص می‌یابد که به جهت انجام رسالت اطلاع‌رسانی و تسهیل ماموریت‌های مرتبط با تولید خبر، گزارش و تصویر به این مجوز نیاز دارند.

 

وفق آیین‌نامه طرح ترافیک خبرنگاری؛ خبرنگاران روزنامه‌نگاران و عکاسان خبری باید به موجب قرارداد کار معین (دائمی یا موقت) در یک نشریه، خبرگزاری یا پایگاه خبری اشتغال داشته باشند و مدرکی دال بر اشتغال مستمر به مشاغل مذکور در این آیین‌نامه ارائه دهند. همچنین خودروی متقاضیان دریافت این مجوزها الزاما باید پلاک شهر تهران داشته باشد.

 

متقاضیان دریافت این مجوزها می‌بایست پس از آنکه اطلاعات فردی و مشخصات خودروی خود را در سامانه my.tehran.ir وارد کردند، مدارک مورد نیاز را نیز بارگذاری کنند و نیازی به مراجعه حضوری به دفاتر خدمات الکترونیک شهر یا هر قسمت دیگری در شهرداری ندارند. در صورت بروز هرگونه اشتباه، امکان حذف مدارک ناقص یا دارای اشکال و جایگزینی مدارک صحیح در سامانه وجود دارد.

 

برای دریافت طرح ترافیک خبرنگاری در سال 1397 برخلاف سنوات گذشته، کارت خبرنگاری مبنای تخصیص مجوزها نیست بلکه متقاضیان می‌بایست وفق ایین‌نامه، مدارک زیر را ارائه کنند:

 

الف: ‌معرفی‌نامه

 

معرفی‌نامه خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و عکاسان خبری باید از سوی موسسه مطبوعاتی محل اشتغال ایشان (روزنامه، خبرگزاری و…) در قالب نامه‌ای به عنوان سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تنظیم و در آن مشخصات فرد متقاضی، شماره خودرو و زمینه کاری وی درج شود. در صورت یکه متقاضیان نتوانند از یک موسسه خبری معرفی‌نامه ارائه کنند، معرفی‌نامه تشکل‌های صنفی مجاز خبرنگاران، روزنامه نگاران و عکاسان نیز قابل قبول است. معرفی‌نامه‌ها الزاما می‌بایست با امضای بالاترین مقام مسئول نهاد صادرکننده آن ارائه شود و مسئولیت محتوای آن با موسسه مطبوعاتی یا تشکل صنفی امضاکننده است.

 

ب) مدرک دال بر اشتغال مستمر به کار خبری

 

منظور از مدرک دال بر اشتغال مستمر به کار خبری نیز بیمه خبرنگاری است؛ اعم از اینکه فرد متقاضی توسط موسسه محل اشتغال خود بیمه تامین اجتماعی شده باشد یا تحت پوشش بیمه خبرنگاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار داشته باشد. در صورتی که متقاضی هیچ یک از دو بیمه فوق را نداشته باشد، برای اثبات اشتغال مستمر کنونی خود به کار خبری، باید 10 نمونه از آثار منتشر شده با امضای خود در مطبوعات و رسانه‌ها را که متعلق به 6 ماه پایانی سال 1396 باشند، ارسال کند.

 

براساس آیین‌نامه طرح ترافیک خبرنگاری، با توجه به محدودیت تعداد مجوزهای قابل اعطا به خبرنگاران، روزنامه‌نگاران وعکاسان خبری در سال 1397 افراد شاغل در رسانه‌هایی که توسط بخش خصوصی اداره می‌شوند، نسبت به رسانه‌هایی که به هر نحوی به نهادها و منابع دولتی و عمومی وابستگی دارند، در اولویت قرار دارند.

 

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نام همه دریافت‌کنندگان مجوز طرح ترافیک خبرنگار ی و رسانه محل اشتغال ایشان را در پایگاه اطلاع‌رسانی خود منتشر خواهد کرد.

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

14995مطلب نوشته است .



Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393