باحضور وزیر بهداشت؛ پیشرفته ترین مرکز جراحی قلب جنوب غرب کشور در اهواز افتتاح شد 


باحضور وزیر بهداشت؛ پیشرفته ترین مرکز جراحی قلب جنوب غرب کشور در اهواز افتتاح شد

پیشرفته ترین مرکز تخصصی و فوق تخصصی قلب و جراحی قلب منطقه جنوب غرب کشور با حضور وزیر بهداشت در بیمارستان گلستان اهواز، به بهره برداری رسید.

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه افتتاح این مرکز درمانی، اظهار داشت: این مرکز علاوه بر برخورداری از فضای مناسب فیزیکی و تجهیزات پزشکی پیشرفته، از کادر پزشکی بسیار مجرب و متعهدی بهره مند است که در کشور بی نظیر هستند و اعمال جراحی بسیار پیشرفته ای را برای سنین مختلف انجام می دهند.

وزیر بهداشت گفت: انجام ۷ هزار عمل جراحی توسط یکی از جراحان قلب این مرکز درمانی، بسیار ارزشمند و در سطح دنیا، کم نظیر است و انجام این اقدامات از سوی یک فرد بومی استان، موجب افتخار جامعه پزشکی است چرا که سختی هر یک عمل جراحی پیچیده معادل ده عمل جراحی در بیرون از مراکز دولتی است و این افراد در خارج از سیستم دولتی، می توانند دریافتی چند برابری داشته باشند و این گونه اقدامات، با ایثارگری و جان فشانی های فرزندان خوزستان در دوران دفاع مقدس قابل تشبیه است و قطعا اجر این کار، کمتر از رشادت های دوران دفاع مقدس نیست و این کار، یک نمونه از خدمات ارزشمند و زرین جامعه پزشکی کشور است.

ساخت این مرکز از سال ۹۴ در زمینی به مساحت ۴۸۰۰ متر مربع در سه طبقه آغاز و با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان ساخته و تجهیز شده و با بهره برداری از این مرکز درمانی، ۱۱۲ تخت بیمارستانی جدید به ظرفیت بیمارستان گلستان اهواز افزوده شد.

از بخش های این مرکز تخصصی و فوق تخصی می توان به آی سی یو جراحی قلب بزرگسالان و کودکان، جراحی قلب، اتاق عمل جراحی قلب، سی سی یو وآنژیو گرافی اشاره کرد

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

14845مطلب نوشته است .تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393