استفاده از ظرفیت مددکار اجتماعی و نیازسنجی توان مالی بیماران، در مدیریت هزینه ها موثر است 


استفاده از ظرفیت مددکار اجتماعی و نیازسنجی توان مالی بیماران، در مدیریت هزینه ها موثر است

 

معاون اجتماعی وزارت بهداشت با بیان اینکه در بیمارستان ها نباید فقط مساله درمان بیمار مطرح باشد، بر اجتماعی شدن بیمارستان ها تاکید کرد و گفت: اجتماعی شدن بیمارستان ها برای ارائه خدمات همه جانبه به بیماران و خانواده ها با تقویت مددکاری اجتماعی امکان پذیر است.

 

به گزارش وبدا، دکتر سید محمد هادی ایازی در اجلاس روسای بیمارستان های تابعه دانشگاه های علوم پزشکی کشور (۶۴ تخت خوابی به بالا) به اقدامات موثر در چارچوب اجتماعی شدن سلامت در حوزه درمان اشاره کرد و گفت: استفاده از ظرفیت خیرین در توسعه بیمارستان ها یکی إز أین اقدامات مؤثر است.

 

 

دکتر ایازی خاطر نشان کرد: استفاده از ظرفیت مددکار اجتماعی جهت نیازسنجی توان مالی بیماران و تعامل با بنگاه های اقتصادی از جمله بانک ها نیز می تواند در زمینه مدیریت هزینه موثر باشد.

 

معاون اجتماعی وزارت بهداشت تصریح کرد: مراکز خیریه پشتیبان بیمارستان ها، علاوه بر کمک به بیمارستان طبق ساز و کارهای طراحی شده به افراد آسیب پذیر هم کمک خواهند کرد، توجه به مسائل اجتماعی در کنار درمان در بیمارستان منجر به حمایت طلبی از خیرین خواهد شد‌ تا کمبود منابع نیز جبران شود.

 

وی افزود: مراکز خیریه حامی بیمارستان هم می توانند هم به تامین توسعه زیرساخت ها و هم به مددکاری بیمارستان و اجتماعی شدن بیمارستان ها کمک کند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

14845مطلب نوشته است .تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393