خروج آمریکا از برجام تاثیری بر تامین داروی مورد نیاز کشور ندارد 


خروج آمریکا از برجام تاثیری بر تامین داروی مورد نیاز کشور ندارد

httttt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد: خروج آمریکا از برجام تاثیری بر بازار دارو و تجهیزات پزشکی نخواهد گذاشت؛ چراکه وابستگی‌مان به داروی وارداتی بسیار اندک است.

به گزارش وبدا به نقل از ایسنا، دکتر ایرج حریرچی  با اشاره به خروج آمریکا از برجام و تاثیر این موضوع بر وضعیت دارو و تجهیزات پزشکی در کشور، گفت: با توجه به تمهیداتی که اندیشیده شده و توان داخلی کشور و با تکیه بر توان دانشمندان و تولیدات‌ ایرانی، وابستگی دارویی‌ کشور به محصولات خارجی بسیار اندک است و میزان قابل‌توجهی از داروها در کشور تولید می شوند.

وی تاکید کرد: وابستگی‌ ایران به داروی وارداتی بسیار اندک است و با توجه به توانایی دانشمندان‌ ایرانی، اکثر داروهای مورد نیاز در داخل کشور تولید می شود. در حال حاضر میزان ذخیره دارو بسیار مناسب است و با توجه به توانی که دولت در حوزه ارز و منابعی که برای این حوزه دارد، مردم مطمئن باشند که مشکلی در این زمینه نخواهیم داشت و جای نگرانی وجود ندارد.

دکتر حریرچی گفت: باید توجه کرد که دارو و تجهیزات پزشکی هیچگاه تحریم نمی‌شود. در دوره گذشته تحریم‌ها، در حوزه نحوه انتقال ارز مشکلاتی وجود داشت که با تمهیداتی که مسئولان کشور اتخاذ کرده‌اند، مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

14995مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393