با حضور وزیر بهداشت؛ بزرگترین کارخانه تولید کیسه خون خاورمیانه در کرج به بهره برداری رسید 


با حضور وزیر بهداشت؛ بزرگترین کارخانه تولید کیسه خون خاورمیانه در کرج به بهره برداری رسید

بزرگترین کارخانه تولید کیسه خون خاورمیانه که با سرمایه گذاری مشترک دو شرکت ایرانی و فرانسوی در منطقه ویژه اقتصادی پیام در کرج ساخته شده، با حضور وزیر بهداشت به بهره برداری رسید.

به گزارش وبدا، این کارخانه با مشارکت شرکت پیشرو تشخیص فردآور و شرکت ماکوفارما فرانسه تحت عنوان کارخانه “ماکوفارما فردآور” در زمینی با زیربنای 7000 متر مربع با سهم 50 درصد فرانسه و 50 درصد ایران در منطقه ویژه اقتصادی پیام در کرج ساخته شده است.

سرمایه گذاری شرکت فرانسوی برای این پروژه 10 میلیون یورو و شرکت ایرانی 50 میلیارد تومان به صورت ارزی و ریالی بوده است.

تکنولوژی ساخت کیسه خون شرکت ماکوفارما به ایران منتقل شده و تجهیزات تولید وارد کشور شده و توسط متخصصین فرانسوی و با همکاری مهندسین و متخصصین ایرانی نصب و راه اندازی شده است.

 

با بهره برداری از این کارخانه برای 400 متخصص ایرانی اشتغال ایجاد می شود.

 

ظرفیت سالیانه تولید این کارخانه دو میلیون کیسه خون برای مصرف داخلی و 8 میلیون کیسه خون جهت تامین بازار منطقه ای کشورهایی همچون ترکیه، روسیه، کشورهای عربی و بازارهای اعلام شده از سوی ماکوفارما است.

وجود 105 واحد صنعتی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی در استان البرز

 

استاندار استان البرز گفت: وزیر بهداشت در سال جاری و تا کنون سه بار به استان البرز سفر کرده است و از دکتر هاشمی به دلیل توجه ویژه به استان البرز تشکر می کنم .

 

به گزارش وبدا، دکتر محمد علی نجفی در آیین بهره برداری از کارخانه ماکوفارما فردآور؛ بزرگترین کارخانه تولید کیسه خون خاورمیانه در منطقه ویژه اقتصادی پیام کرج، اظهار داشت: استان البرز اهمیت بسیار زیادی در جذب سرمایه های خارجی دارد و بعد از برجام، 555 میلیون دلار سرمایه خارجی در این استان جذب شده است.

 

وی با اشاره به وجود 105 واحد صنعتی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی در استان البرز، خاطرنشان کرد: در این واحدهای تولیدی 7480 نفر فعالیت دارند و این حوزه توانسته اشتغال زایی خوبی ایجاد کند.

 

دکتر نجفی تاکید کرد: استان البرز آمادگی زیادی برای توسعه دارد و با توجه به ارتقای 21 پله ای جایگاه استان البرز در بهبود فضای کسب و کار، شرایط لازم برای حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی فراهم شده و تلاش ما این است که سرمایه گذاران، برای کسب مجوزهای لازم، مانعی نداشته باشند./

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

14995مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393