آمادگی شهرداری برای انتقال فرودگاه مهرآباد و راه آهن 


آمادگی شهرداری برای انتقال فرودگاه مهرآباد و راه آهن

ghalibaf

 

 

 

 

 

 

 

محمدباقر قالیباف از آمادگی شهرداری تهران برای کارهای مطالعاتی و اجرای طرح انتقال فرودگاه مهرآباد و نیز ایستگاه مرکزی راه آهن تهران خبر داد.

به گزارش طوفان نیوز، شهردار تهران در گفتگوی زنده تلفنی با بخش خبری 18/30 شبکه پنجم سیما افزود : بیش از یک سال است که شهرداری تهران به طور دقیق موضوع انتقال فرودگاه مهرآباد را مورد بحث قرار داده است .

وی مهمترین چالش های شهر تهران را آلودگی های صوتی و هوا بیان کرد و افزود : فرودگاه مهرآباد و ایستگاه مرکزی راه آهن علاوه بر ایجاد آلودگی های صوتی و هوا مشکلات ایمنی نیز به وجود آورده است .

قالیباف با اشاره به اینکه سالانه بیش از 100 هزار پرواز از طریق فرودگاه مهرآباد ا نجام می شود گفت : ورودی و خروجی هواپیماها از روی مناطق مسکونی است علاوه بر اینکه یکی از سخت ترین مراحل نشست و برخاست هواپیماها در محله های اطراف فرودگاه مهرآباد مانند هاشمی ، دامپزشکی ،مهرآباد جنوبی و معین صورت می گیرد به طوری که برخی از این مناطق دویست تا سیصد متر تا فرودگاه فاصله دارد .

وی گفت : در حادثه اخیر نیز این لطف خدا بود که هواپیما در مناطق مسکونی سقوط نکرد که اگر چنین می شد فاجعه ای بزرگ رخ می داد .

وی با بیان اینکه فرودگاه مهرآباد بیش از هزار هکتار را به خود اختصاص داده است افزود : انتقال پروازهای این فرودگاه به فرودگاه امام خمینی (ره) مهمترین فرصت اقتصادی و توسعه ای است که می توان با مطالعاتی که در شهرداری انجام داده ایم از طریق انتقال پروازها ، بزرگترین کار توسعه ای را در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) انجام دهیم.

قالیباف گفت : شهرداری تهران این آمادگی را دارد که با همکاری دولت در مدت زمان مشخصی کار انتقال را انجام دهد که این کار به نفع شهر ، مردم و اقتصاد ملی ماست و در واقع یکی از مهمترین روشهای اقتصاد مقاومتی نیز توجه به همین زمینه هاست .

وی گفت : با بروز حادثه سقوط هواپیما اعضای شورای شهر تهران نیز به موضوع انتقال پرواز ها ازفرودگاه مهرآباد توجه کردند و مطالعه ای نیز از قبل در شهرداری تهران انجام شده است از این رو شهرداری آمادگی دارد کار کارشناسی و اجرای این طرح را انجام دهد .

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

16893مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393