به نام قلم و آنچه می‌نگارند 


به نام قلم و آنچه می‌نگارند

 

محمد تقی جنس‌بافی-هفدهم مردادماه روز خبرنگار را در حالی گرامی می‌داریم که یکی از پیشکسوتان عرصه روزنامه‌نگاری، شادروان استاد ناصریمین مردوخی کردستانی در نهم خرداد ماه ۱۳۹۷ در اثر بیماری و کهولت سن از میان ما رفت.

او در آرامستان بهشت ‌زهرا آرام گرفته است،اما خاطره مانای او همواره با ما است و روایت پرسش‌های پرحرارت و از اعماق دل او در برابر دیدگانم رژه می‌رود.

او از هر فرصتی بهره می‌برد و با صدای رسا و بلندش به مدیران و مسئولان نهیب می‌زد که مراقب اموال مردم و سرمایه‌های اقتصادی و انسانی کشور باشید و تاراج نکنید کشور را!

شادیاد مرحوم استاد ناصر‌یمین مردوخی کردستانی گرچه در میان نیست،اما در هر کنفرانس خبری که حاضر می‌شوم،روح مردی را حی و حاضر می‌بینم که فریاد می‌کشد:این تورم لجام گسیخته را مهار کنید،تورمی که دمار از روزگار مردم درآورده و تهیدستان را تهیدست‌تر و متمولان را فربه‌تر ساخته است!

هنوز طنین صدای او در گوشم هست که فریاد می‌زد:باندبازی‌های سیاسی و اقتصادی را به کنار نهید و به فکر خدمت به مردم باشید که هیچ شأنی بالاتر و ارزشمند‌تر از خادمی مردم نجیب نیست.

آری! به یاد می‌آورم طنین صدای کوبنده آن مرد را که همانند پدری دلسوز و رهبری کاریزماتیک به مدیران تذکر می‌داد که آقایان مدیر!،وعده‌هایتان را به یاد بیاورید و خلف وعده نکنید و بود‌و‌نمودتان یکی باشد!

در اتاق کارتان به روی مردم گشوده باشد و با گشاده‌رویی سنگ صبور مردم باشید و بر آلامشان مرهم و محرم باشید!

تبریک می‌گویم روز خبرنگار را به تمام همکارانم که با وجود انواع مضایق،جسارت و حق‌خواهی و پرسش‌گری را واننهاده‌اند و حرمت قلم را پاس می‌دارند.

و سخن پایانی این که، گرامی می‌دارم یاد و نام و خاطره سترگ روان‌شاد استاد ناصریمین مردوخی کردستانی را که تا پایان عمر حق‌خواهی را و پرسش‌گری را فریاد زد و زندان‌ها را به جان خرید و تحمل کرد و از هیچ تهدید و ارعابی نترسید و تطمیع هم نشد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

16572مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393