اختصاص ۱۴۰ میلیارد تومان برای اشتغال نیازمندان کردستانی 


اختصاص ۱۴۰ میلیارد تومان برای اشتغال نیازمندان کردستانی

 

کمیته امداد برای ایجاد اشتغال مددجویان و نیازمندان استان کردستان ۱۴۰ میلیارد تومان در سال جاری اختصاص داده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان در نشست با خبرنگاران به بیان عملکرد برنامه‌ها و خدمات این نهاد برای نیازمندان پرداخت.

 

به گزارش خبرنگار طوفان نیوز از سنندج، محمد رسول شیخی زاده، مدیرکل کمیته امداد استان کردستان در این نشست بابیان اینکه این نهاد بیش از ۳۰ سرفصل خدمت دارد، گفت: سال گذشته بیش از ۲۴۲ میلیارد تومان در قالب خدمات مختلف به نیازمندان پرداخت شد که بیشترین درصد آن در بخش معیشت و درمان مددجویان هزینه شد.

 

وی ضمن بیان اینکه جدای از این دو سرفصل کاری، حوزه اشتغال مددجویان نیز با پرداخت ۷۰ میلیارد تومان برای سه هزار و ۷۷۰ نفر شغل ایجاد کرد، افزود: امسال هم ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال نیازمندان این استان اختصاص داده شده  که  ۱۸ میلیارد تومان از طریق صندوق امداد ولایت و ۳۹ میلیارد تومان نیز از محل اعتبارت بانکی که بخشی هم به غیر مددجویان پرداخت می‌شود اختصاص داده شده است.

 

شیخی زاده ادامه داد: درزمینهٔ اشتغال و توسعه روستایی و عشیاری هم امسال ۸۳ میلیارد تومان  اختصاص داده‌شده است که ۵۰ درصد برای مددجویان و ۵۰ درصد هم برای افراد غیر مددجوی نیازمند و بیکار باهدف ایجاد اشتغال در سطح روستاها پرداخت خواهد شد.

 

وی با اشاره به سفر مهندس فتاح، رئیس کمیته امداد به کردستان در بهمن‌ماه سال گذشته و همچنین در مردادماه امسال گفت: ره‌آورد این سفر اختصاص دو میلیارد تومان به شهرستان‌های سنندج، دهگلان و قروه و همچنین سه میلیارد تومان برای شهرستان‌های سقز و دیواندره برای امور مربوط به جهیزیه، مسکن و معیشت مددجویان بود.

 

وی در بخش مسکن مددجویان ضمن اشاره به اینکه هزار واحد توسط کمیته امداد، سپاه و بنیاد برکت برای مددجویان روستایی ساخته می‌شود، ادامه داد: غیرازاین تعداد در بخش مسکن شهری ۷۷ واحد و در بخش روستایی نیز ۴۵ واحد توسط کمیته امداد برای مددجویان کردستانی ساخت و خریداری می‌شود.

 

شیخی زاده افزود: با توجه به رایزنی با شورای برنامه‌ریزی استان کردستان سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان نیز توسط سازمان برنامه و بودجه برای مسکن محرومان پیش‌بینی‌شده است.

 

وی بابیان اینکه جشن قربان یکی دیگر از مناسبت‌های مذهبی سال است که از این فرصت برای کمک به نیازمندان بهره‌برداری می‌شود، گفت: هدف ما در جشن قربان این است با مشارکت خیران از نذورات سهم بیشتری برای نیازمندان همان روستا و محل قربانی تعلق گیرد.

 

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان با اشاره به طرح اکرام ایتام و محسنین به‌عنوان یکی از طرح‌های موفق کمیته امداد، تصریح کرد: سال گذشته ۱۰ میلیارد تومان به هفت هزار کودک نیازمند پرداخت شد که ۷۰ درصد از حامیان این کودکان را خیران خارج از این استان تشکیل می‌دهند.

 

وی در پایان ضمن بیان اینکه خبرنگاران زبان گویا و چشم بینای جامعه هستند، افزود: زحمات این قشر از جامعه به‌خصوص درزمینهٔ همکاری و مشارکت در برنامه‌های این نهاد، ارزشمند و قابل‌تقدیر است.

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

14934مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393