شرکت های خصوصی در حال خرید دارو، تجهیزات پزشکی و مواد اولیه هستند 


شرکت های خصوصی در حال خرید دارو، تجهیزات پزشکی و مواد اولیه هستند

yuyu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وزیر بهداشت گفت: دولت برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی ضروری، سه و نیم میلیارد دلار ارز دولتی 4200 تومانی در نظر گرفته و شرکت های خصوصی نیز در حال خرید دارو و تجهیزات پزشکی و مواد اولیه هستند.

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه مراسم آغاز عملیات ساخت بیمارستان 200 تختخوابی بوکان، اظهار داشت: 12 هزار قلم دارو در کشور وجود دارد و ممکن است که در شرایط عادی، همه داروها در یک داروخانه یافت نشود و چندین قلم کمبود دارو وجود داشته باشد.

وزیر بهداشت یادآور شد: در تمام کشورهای دنیا، کمبود حداقل 25 تا 30 قلم دارو، طبیعی است و کمبودهای دارویی کشور نیز نزدیک به این اعداد است و باید تلاش کنیم فاصله ایجاد شده که ناشی از بلاتکلیفی در موضوع اختصاص ارز است را کاهش دهیم.

دکتر هاشمی در خصوص مشکلات صنعت چاپ، کاغذ و تاثیر آن بر وضعیت دارو در کشور، گفت: صنعت بسته بندی، صنعت چاپ و کاغذ بر حوزه دارو تاثیر گذار است و عدد تاثیر آن بر قیمت دارو مورد مناقشه است و بین نیم تا سه درصد عنوان می شود و مشکلات صنعت چاپ، کاغذ و بسته بندی را در افزایش قیمت دارو در نظر گرفته ایم و کمیسیون قیمت گذاری دارو، موظف است که این افزایش قیمت را حتما لحاظ کند.

وزیر بهداشت تصریح کرد: بسته بندی، کاغذ و صنعت چاپ، ارز دولتی دریافت نمی کنند. نه تنها صنعت چاپ و کاغذ بلکه برخی موارد دیگر از جمله محصولات پتروشیمی که در ساخت تجهیزات پزشکی و برخی دارو استفاده می شود، به دلیل افزایش قیمت ها، مشکل پیدا کرده اند و برای این موارد، از سازمان برنامه و بودجه خواسته ایم که در قالب متمم بودجه ای که تقدیم مجلس می کند، واقع گرایانه به تولیدات داخلی و صنایع دارویی، توجه داشته باشند./

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

17162مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393