بزرگترین و مجهزترین بیمارستان کودکان جنوب کشور در اهواز به بهره برداری رسید 


بزرگترین و مجهزترین بیمارستان کودکان جنوب کشور در اهواز به بهره برداری رسید

با حضور وزیر بهداشت و رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، بیمارستان جدید 240 تختخوابی کودکان ابوذر اهواز؛ بزرگترین و مجهزترین بیمارستان کودکان جنوب کشور که توسط بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ساخته شده،  و توسط وزارت بهداشت تجهیز شد به بهره برداری رسید.

به گزارش وبدا، این بیمارستان در زمینی با زیربنای 21 هزار متر مربع در 8 طبقه و با اعتباری بالغ بر 120 میلیارد تومان ساخته شده است. عملیات ساخت این بیمارستان از سال 88 توسط سازمان مجری وزارت راه و شهرسازی آغاز شده بود، اما برای تکمیل در سال 94 در مرحله اسکلت به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی واگذار شد.

همچنین در بیمارستان کودکان ابوذر اهواز بخش هایی مانند اورژانس اطفال، رادیولوژی، سونوگرافی، آندوسکوپی – کلونوسکوپی، سی تی اسکن، داروخانه، آزمایشگاه، پلی کلینیک، فیزیوتراپی، اتاق عمل، مراقبت های ویژه، مراقبت های ویژه جراحی و نوزادان، اتاق عمل تخصصی چشم، جراحی، جراحی، نفرولوژی، گوارش، نورولوژی، روماتولوژی، هماتولوژی، خون و قلب، آسم، آلرژی و ایمنی، ریه، عفونی و غدد کودکان فعالیت دارند.

 

گفتنی است، از دیگر خدماتی که در این بیمارستان ارائه می شود می توان به برنکوسکوپی، اکوکاردیوگرافی، اسپیرومتری، دیالیز صفاقی و همودیالیز، داروخانه، هورمون شناسی، تغذیه و رژیم درمانی، بانک خون و اتاق بازی کودکان اشاره کرد.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

17081مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393