دولت، دستگاه قضایی، مجلس و رسانه های کشور مسئولیت سنگینی در مراقبت از سلامت مردم دارند 


دولت، دستگاه قضایی، مجلس و رسانه های کشور مسئولیت سنگینی در مراقبت از سلامت مردم دارند

eee

 

 

 

 

 

 

وزیر بهداشت، گفت: بدون مشارکت مردم، در پیشگیری از بیماری ها و اینکه بتوانیم در همه حوزه ها، نظام سلامت کارآمدی داشته باشیم، میسر نیست. البته دولت، دستگاه قضایی، مجلس و رسانه های کشور، مسئولیت سنگینی در مراقبت از سلامت مردم دارند و در مواردی که آنها غیبت می کنند و یا کم کاری دارند، نقش مردم، مضاعف می شود.

به گزارش وبدا، دکتر سیدحسن هاشمی در حاشیه یکصدمین جلسه شورای فرهنگ سلامت و اولین جلسه کارگروه ملی ارتقای فرهنگ سلامت که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ستاد مرکزی وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: تا کنون 100 جلسه شورای فرهنگ سلامت در وزارت بهداشت برگزار شده و دستاوردهای خوبی در زمینه ارتقای فرهنگ سلامت از جمله تولید محصولات فرهنگی مانند فیلم، سریال، انیمیشن و مطالب مکتوب داشته است، اما کار کردن در حوزه فرهنگ سلامت، بسیار دشوار و البته کم بازده است.

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر اهمیت کمک همه دستگاه های اجرایی و مردم در ارتقای فرهنگ سلامت، تصریح کرد: اگر در برنامه های رسانه در حوزه سلامت، انسانیت، روابط اجتماعی، محبت و سلامت روان تقویت شود، می تواند فضای عمومی کشور را برای زندگی هموطنان، بهبود بخشد.

گفتنی است در این جلسه دستاوردهای ۹۹ جلسه شورای فرهنگ سلامت، ارائه و سند ارتقای فرهنگ سلامت معرفی شد./206

 

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

15023مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393