نقش ارزنده بانک صنعت و معدن در عرصه تولید کشور 


نقش ارزنده بانک صنعت و معدن در عرصه تولید کشور

 

عباس معمارنژاد در گردهمایی مدیران و سرپرستان شعب بانک صنعت و معدن با تأکید بر نقش ارزنده این بانک تخصصی در عرصه تولید کشور بیان داشت: روند همگام سازی با سیستم های به روز بانکداری توسعه ای در بانک صنعت و معدن چشمگیر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، عباس معمارن‍ژاد معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد در این گردهمایی با اشاره به اجرای سیستم بانکداری متمرکز (Core Banking) در بانک صنعت و معدن اظهار داشت: این بانک یک بانک توسعه ای- تخصصی است و ضرورت دارد همزمان با اجرای سیستم متمرکز بحث چابک سازی و بازمهندسی فرآیندها، اصلاح مدل کسب و کار و اجرای مدل بانکداری توسعه ای- شرکتی اجرایی شود که خوشبختانه در این بانک به اهتمام مدیر عامل و مدیران ارشد بانک با جدیت دنبال می شود.

وی افزود: امروزه بانک ها با عوامل مختلفی از جمله انتظارات مشتریان، توقعات سپرده گزاران، روند قانونگذاری، پیشرفت سریع تکنولوژی و افزایش جمعیت متقاضی خدمات متنوع بانکی مواجه هستند که باید همگام با تمامی بانک ها در سراسر جهان فضایی ایجاد کنند تا هر فرد بتواند از خدمت مورد نیاز خود استفاده کند.

وی همچنین از سه ناترازی موجود در نظام بانکی یاد کرده و افزود: در سیستم بانکی کنونی شاهد ناترازی دارایی-بدهی هستیم به طوریکه بانک ها دارای بدهی مشخص اما دارایی های خارج از دسترس هستند و فقط ۶۰ تا ۷۰ درصد دارایی آنها درآمدزا می باشد.

ناترازی درآمد-هزینه و ناترازی نقدینگی و وجوه بانکی معضلات دیگری است که بانک ها با آن روبرو هستند و لازم است هر چه سریع تر برای رفع آن چاره اندیشی شود.

همچنین در حاشیه این برنامه، از خط مشی کیفیت، منشور اخلاقی و وب سایت جدید بانک صنعت و معدن رونمایی شد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

15532مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393