برگزیده شدن سه طرح فناور پژوهشگاه مواد و انرژی در نخستین رویداد تجاری سازی فناوری های پیشرفته ایران 


برگزیده شدن سه طرح فناور پژوهشگاه مواد و انرژی در نخستین رویداد تجاری سازی فناوری های پیشرفته ایران

طرح های فناور” هواگرم کن خورشیدی”، “شیربرقی کنترلی” و “پودر گچ برای تهیه قالب‌های ریخته‌گری طلا و نقره و فلزات گران‌بها ” پژوهشگاه مواد و انرژی در نخستین رویداد تجاری سازی فناوری های پیشرفته ایران برگزیده شدند.

شرکت پیشتازان مواد و انرژی نوین با همکاری معاونت فناوری پژوهشگاه مواد و انرژی به منظور تجاری‌سازی فناوری‌های استخراج شده، اقدام به ثبت فناوری‌های خود از جمله پوشش های آبگریز، هواگرم کن خورشیدی، شیر برقی-کنترلی، فولاد پزشکی، زره های نانو ساختار کاربید سیلیسیوم، اینورتر سه فاز متصل به شبکه بدون ترانس و پودر گچ برای تهیه قالب های ریخته گری طلا و نقره و فلزات گران بها در رویداد تجاری سازی فناوری های پیشرفته ایران نمود که طی ارزیابی کمیته داوران، سه طرح مذکور برگزیده و مورد تقدیر قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه، طرح “هواگرم کن خورشیدی” با مسئولیت دکتر حسین قدمیان عضو هیات علمی پژوهشکده انرژی، طرح “شیربرقی کنترلی” با همکاری مهندس ابراهیم زاده و دکتر محمود کاظم زاد عضو هیات علمی پژوهشکده انرژی و  “پودر گچ برای تهیه قالب‌های ریخته‌گری طلا و نقره و فلزات گران‌بها ” با مسئولیت مهندس مهران جابری در پژوهشگاه مواد و انرژی، انجام شده است.

رویداد تجاری سازی فناوری های پیشرفته ایران برای اولین بار در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد و در مجموع  ۱۱۷ طرح برای حضور در این رویداد تجاری‌سازی فناوری‌های پیشرفته ایران اعلام آمادگی کردند که از بین آنها ۴۰ طرح توسط کمیته علمی انتخاب شدند.

شاخص های نوآورانه بودن طرح، فناورانه، زیست ‏محیطی، تاثیرگذاری و قابلیت کاربرد صنعتی، توجیه ‏پذیری اقتصادی، حجم سرمایه‌گذاری مورد نیاز و مزیت منطقه‌‏ای (جغرافیایی) از جمله شاخص‌های انتخاب طرح‌های تجاری برتر بودند.

به گفته مشاور عالی رئیس اتاق بازرگانی، دبیرخانه دائمی این رویداد با عنوان «اتاق پیشران» به فعالیت خود ادامه خواهد داد و قصد دارد پل ارتباطی بین صنعتگران و صاحبان ایده باشد و بتواند از طریق این ارتباط دوطرفه زمینه رشد و توسعه اقتصادی کشور را فراهم کند و  از نظر حقوقی و امنیتی، طرح‌هایی که ارائه می‌شوند محافظت خواهند شد و منافع صنعتگران نیز تضمین می‌شود.

گفتنی است، در این مراسم که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، ۲۰ طرح به صورت مستقیم ارائه و ۲۰ طرح دیگر در قالب پوستر در نمایشگاه جانبی حضور یافتند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

15108مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393