مدیرعامل بانک صنعت و معدن به همراه رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از طرحهای لرستان بازدید کرد 


مدیرعامل بانک صنعت و معدن به همراه رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از طرحهای لرستان بازدید کرد

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، حسین مهری رییس هیأت مدیره و مدیرعامل این بانک که امروز چهارشنبه به اتفاق عزیز اکبریان، رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به استان لرستان سفر کرده است از طرح های بایر افلاک، فولاد ازنا و سیمان سفید زاگرس بازدید کرد.

اکبریان ضمن تشکر از اقدامات بانک صنعت و معدن در راستای حمایت ار تولیدکنندگان و کارآفرینان کشور تأکید کرد: کمیسیون صنایع و معادن آمادگی خود را برای اصلاح قوانین و مقررات در راستای رونق تولید اعلام می نماید و از وزارت صنعت و معدن تجارت و بانک صنعت و معدن درخواست کرد که همچنان با روحیه جهادی در خدمت رفع موانع تولید باشند.

وی ادامه داد: رونق تولید با توجه به نیازهای کنونی مردم ضروری است و لازم است طرح های در دست اقدامی که به سرعت وارد چرخه تولید شده و سبب رونق تولید می شود با سرعت و جدیت بیشتری دنبال شود تا ضمن ایجاد اشتغال پایدار، محصولات مورد نیاز بدون صرف هزینه های کلان واردات کالا در داخل کشور تأمین گردد.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن نیز با تأکید بر ضرورت توجه ویژه به راهکارهای رونق تولید و توسعه صنایع دارای مزیت اقتصادی این استان، اظهار داشت: رشد و توسعه اقتصادی کشور وابستگی زیادی با رشد تولید داخلی دارد، مخصوصا توسعه بخش صنعت و معدن به عنوان موتور محرک اقتصاد مورد تأکید فراوان است.

وی افزود: تقویت صنایع داخلی در گرو حمایت بیشتر و کاهش دغدغه های تولیدکنندگان است زیرا در شرایطی قرار داریم که استمرار امر تولید نشانه تعهد و تلاش صنعتگران ماست و لازم است، ما نیز تمام توان خود را برای کاهش مشکلات و موانع آنان به کار ببندیم و حداقل کاری که برای آنان می توانیم انجام دهیم این است که شرایطی فراهم کنیم که برای تأمین نقدینگی و سرمایه مورد نیاز در پیچ و خم های ادارات و سازمان های مختلف گرفتار نشوند و از بوروکراسی اداری برای اعطای تسهیلات بکاهیم البته این مسأله نباید باعث غفلت از بررسی دقیق اهلیت و صلاحیت متقاضیان این وام ها شود.

مهری تصریح کرد: از ساز و کارهای مهم رونق تولید، تکمیل فرآیند زنجیره تولید محصولات صنعتی می باشد تا از وابستگی صنایع داخلی به مواد اولیه و تجهیزات خارجی کاسته شود و برای نیل به این مقصود باید واحدهای تولیدی با حداکثر ظرفیت به تولید ادامه دهند و واحدهای جدید مورد نیاز و تکمیل کننده زنجیره تولید هر محصول ایجاد شوند که خود سبب ممانعت از خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده در داخل کشور خواهد شد.

وی تأکید کرد: ما برای احیا واحدهای صنعتی دارای مشکل در مناطق مختلف کشور به طور مستمر به بازدیدهای استانی ادامه می دهیم زیرا اعتقاد داریم تعامل نزدیک با مشتریان، گام نخست در شناسایی مشکلات و رفع معضلات آنان است.

وی در ادامه بیان داشت: تولیدات داخلی نه تنها در خیلی از موارد کشور را از ورود و استفاده از کالاهای مشابه خارجی بی نیاز می سازد بلکه تولیداتی نظیر فولاد و سیمان و برخی از تولیدات صنعتی دیگر مازاد بر نیاز بازار داخلی، سهمی از بازار فروش خارجی را نیز می تواند به خود اختصاص دهد.

رییس هیأت مدیره بانک صنعت و معدن به همراه رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس صبح امروز در حاشیه بازدید از طرح های داروسازی بایرافلاک، فولاد ازنا و سیمان سفید زاگرس با مدیران و دست اندرکاران این واحدهای تولیدی به گفتگو نشست.

شرکت داروسازی بایر افلاک، بزرگترین داروسازی خاورمیانه است که در شهرستان ازنا با تسهیلات ریالی ۷۲۸میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و تسهیلات ارزی ۴۳ میلیون و ۴۰۰ هزار یورو از سوی این بانک در سال ۱۳۹۳ به بهره برداری رسیده و شامل هفت کارخانه تولیدی داروسازی دامی، داروسازی انسانی، مواد اولیه دارویی، واکسن، سرم، سموم دفع آفات کشاورزی، حیوانی، خانگی و مواد آرایشی و بهداشتی است.

در حاشیه بازدید از این شرکت از داروی بایمتوزین سوسپانسیون استریل تزریقی که محصول جدید این داروسازی است، رونمایی شد. این محصول، ویژه مصارف دامپزشکی بوده و خود کفایی در تولید آن برای کشور صرفه جویی ارزی به همراه خواهد داشت.

اکبریان در این خصوص ابراز رضایتمندی کرده و اظهار داشت: دستیابی به این تکنولوژی کشورمان را در تولید این نوع داروها در سطح کشورهای پیشرفته قرار خواهد داد و شاهد کاهش وابستگی به محصولات خارجی در حوزه داروهای مربوط به بیماریهای مشترک بین انسان و دام خواهیم بود.

شرکت فولاد و ذوب ‌آهن ازنا نیز یکی از طرح‌های بزرگ لرستان است که با ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات ریالی و ۱۸۵ میلیون دلار تسهیلات ارزی این بانک به بهره برداری خواهد رسید و ظرفیت اسمی تولید ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تن انواع ورق‌های فولادی در فاز اول و در فاز دوم ۷۰۰ هزار تن شمش فولادی را دارد. این مجتمع در فاز اول برای ۵۶۰ نفر و در فاز دوم برای ۶۰۰ نفر اشتغال ایجاد خواهد کرد.

همچنین شرکت سیمان سفید زاگرس که با ۱۷ میلیون ۵۰۰ هزار دلار تسهیلات ارزی بانک صنعت و معدن احداث می شود، سالیانه ۲۲۰ هزار تن سیمان سفید تولید خواهد کرد و امکان اشتغال مستقیم ۱۲۲ نفر را فراهم می آورد.

مدیرعامل بانک صنعت ومعدن در ادامه این سفر با کارکنان شعب خرم آباد و بروجرد دیدار خواهد کرد و جلسه ای نیز با استاندار، کارآفرینان و تولیدکنندگان این استان خواهد داشت.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

16255مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393