چگونه کنترل شرایط را بدست بگیریم 


چگونه کنترل شرایط را بدست بگیریم

سادات کریمیا ن –قسمت اول-تا به حال همه ی ما این احساس را داشتیم که کنترل زندگی از دستمان خارج شده ، دچار اختلالات متعددی شدیم و با ذهنی سنگین و پرمشغله پیش رفته ایم و متعاقبا آنطور که باید رضایت کافی را به دست نیاورده ایم.

به خاطر بسپارید کنترل کننده ی اوضاع و شرایط خود ماییم و این ما هستیم که باید کنترل زندگیمان را بدست بگیریم و به تعادل برسیم.

کارهای عقب افتاده و برنامه های انجام نشده ی ما بارهای ذهنی ما هستند که گاه باعث برهم خوردن آرامش و ترافیک ذهنی شدید و ایجاد اختلال در زندگی ما خواهند شد.

به ذهن خود نظم دهید و کاری را که باید انجام دهید. لزوما هم سعی داشته باشید که در اولین فرصت و با هر حالی که دارید تمام توان خود را معطوف کنید و قدم بردارید

وقتی قدم اول را بردارید برداشتن قدم های بعدی خیلی بهتر و آسان تر خواهد بود.

در اکثر مواقع ابتدای راه و همان قدم اول مشکل تر است اما وقتی شما سخت ترین کار را انجام دهید به ترتیب کارهای بعدی برای شما راحت و روانتر خواهد بود.

انجام کارهایی که همیشه باید انجامشان میدادیم و هر بار به دلیلی به تعویقشان انداختیم به تمرکز و سبکتر شدن فضای ذهنی ما کمک قابل توجهی خواهد نمود.

کارهای عقب افتاده و برنامه های انجام نشده حکم واحدهای درسی پاس نشده ی مارا دارند

همانطور که برای اتمام هر دوره ی تحصیلی باید واحدهای مورد نظر را پاس میکردیم تا بتوانیم آن ترم را پشت سر بگذاریم و وارد ترم جدید شویم در زندگی روزمره نیز پشت سر گذاشتن مراحل اهداف و اقدامات اولیه راه را برای کارهای بعدی و اهداف بزرگتر باز میکند و آسودگی خاطر بیشتری برای ما به ارمغان می آورد.

تمام کارهایی که باید انجام میدادید و انجام ندادید، اقداماتی که نیمه کاره رهایشان کردید و تمام کارهای روی زمین مانده یتان را لیست وار در ذهن خود مرور کنید و حتی الامکان بر روی برگه ای یادداشت کنید. به روی کاغذ آوردن و یادداشت کردن در اکثر اوقات کمک های قابل توجهی به بهبود شرایط و تسریع کارهایمان میکند.

حال که تمامی موارد را پیش روی خود دارید شروع به اولویت بندی کنید.

بهتان تبریک میگویم شما مهمترین و مشکل ترین مرحله که شناسایی مسئله و شناخت موارد موجود ،ضرورت ها و اهمیت هاست را پشت سر گذاشته اید.

دیگر برداشتن قدم های بعد برایتان آسانتر خواهد شد. در اینجا شما باید امکانات موجود و توانایی خود را برای انجام کارهایتان بسنجید.

از خود توقع واقع بینانه تری داشته باشید و بدانید هر اقدامی زمان لازم خود را میبرد پس ناامید نشوید و همچنان با قدرت و اعتماد به خود ادامه دهید.

هرگز فراموش نکنید کسی که باید شمارا قبول داشته باشد و همانطور که هستید بپذیرد خود شما هستید پس با اعتماد به خود و درک سطح توانمندیهایتان پیش بروید. بدانید که قرار نیست در همان ابتدا

معجزه ی عجیبی رخ بدهد. معجزه ی اصلی خود شمایید که قدم های لازم را برداشته اید و به مرورکارهایتان انجام شده.

ذهن منسجم و نظم یافته ای پیدا خواهید کرد و مسلما با آرامش بیشتری وارد مراحل بعدی زندگی خواهید شد.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

15969مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393