چگونه کنترل شرایط را بدست بگیریم /هرتجربه انسان را یک قدم جلو می برد 


چگونه کنترل شرایط را بدست بگیریم /هرتجربه انسان را یک قدم جلو می برد

سادات  کریمیان- قسمت دوم-صحبت سر اولویت ها و اولویت بندی بود و داستان از آنجا شروع شد که یکی از مراجعین روزهای یکشنبه سرگذشتش را برایم بیان کرد.

ناگفته نماند که این مورد دختری بود بسیار شاد و همواره پر از انرژی مثبت که تمام تلاشش را میکرد که آن حال خوب و انرژی مثبت را به دیگران انتقال دهد. کاریزمای خوبی داشت و تقریبا در کارهایش موفق بود.

اینطور بیان میکرد که :

_زمانی مجبوربودم به خاطر بروز یک سری مسائل و مشکلات تحت درمان اورژانسی تزریق کورتون با دوز بالا قرار بگیرم

به مرورزمان با سپری کردن طول درمان و بستری شدنم در بیمارستان تغییرات قابل ملاحظه ای را در خود مشاهده میکردم

اضافه وزن ورم کردن صورت و بدن، دردهای استخوانی و شکستن و خرد شدن دندانها که به ظاهر سالم و خوب بودند اما کورتون و دوز بالای آن کاری را که نباید با آنها کرده بود .

اما اولویت ضروری و لازم در آن زمان درمان و گرفتن پالس های کورتون بود که خب این عوارض را دنبال داشت

صحبت ما درمورد اولویت بندی بود و طبق تعریفاتی که داشت اولین کار شناخت موقعیت و مشکل بود و درک درست از چیزی که هست و اکنون در آن زمان اتفاق افتاده.

اینطور که مشخص بود چیزی که اورا مجبور به گذراندن طول درمان و تحمل مشقت های آن کرده بود  بیماری ام اس بود و از دست دادن بخش عظیمی از بینایی ،که اهمیت بسیار زیادی داشت و باید طول درمانش را درست همانطور که پزشکش گفته بود پشت سر میگذاشت.

پس اولین و مهمترین اولویتی که باید به آن اختصاص میداد درمان درست و عمل به دستورات پزشک متخصصش بود.

او طی یک دوره ی ده روزه بستری و درمان توانسته بود بخش قابل توجهی از بینایی اش را بدست آورد

و خب اقدامات بعدی بر اساس اولویت بندی هایی که باید انجام میشد رسیدگی به عوارضی بود که آن درمان به همراه خود داشت.

با توجه به بررسی علل به وجود آمدن حمله ی عصبی که متعاقب آن این درمان صورت گرفته بود باید ریشه ای و از علت ها شروع میکرد و شرایط به وجود آمدن حمله را از بین میبرد پس اولین اقدام بعد از درمان از بین بردن علل و عوامل بروز این حمله بود.

باید مطمئن و درست پیش میرفت و همه ی جوانب را در نظر میگرفت سرانجام طی یک تلاش شش ماه تا یک ساله به نتیجه رسید و با یک تصمیم محکم و منطقی یکی از عوامل مهمی که باعث بروزاین حمله عصبی شده بود را از زندگی خود کنار گذاشت و آن شخص را با سپردن به خدا به حال خویش رها کرد

علت آوردن جمله ی آخرم این بود که همیشه وجود یک انرژی مثبت و یک قدرت برتر معنوی برای انسانها خوشایند و تسکین دهنده است و یاد خداوند که نهایت همه چیز است همیشه آرامبخش، و انگیزه دهنده برای ادامه ی زندگیست.

صحبت هایش را اینطور ادامه داد که بعد از مرخص شدن از بیمارستان همزمان با دوری از عوامل بروز این اتفاق باید عوارضی را که گفته شد درمان میکرد پس اولویت بعدیش را اینچنین قرار داد که به وضعیت بغرنج دندانهایش رسیدگی کند.

از صحبتهایش اینطور مشخص بود که از همان روزهای ابتدایی بستری شدن و شروع تزریق ها دندانهایش دانه به دانه شروع به شکستن و خرد شدن کرده بود و خاطر نشان میکرد که هول و ترسهایش را از این اتفاق و تمام عوارضی که ممکن بود دچارش شود، پشت لبخندهای بی وقفه و انرژی مثبت خود خواسته اش پنهان میکرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

16576مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393