چگونه کنترل شرایط را بدست بگیریم/فراتر از محدودیت ها زندگی کن 


چگونه کنترل شرایط را بدست بگیریم/فراتر از محدودیت ها زندگی کن

سادات کریمیان- قسمت پنجم-توضیح میداد که همواره محدودیت ها و مشکلات بیشماری را سر راه خود داشته و تقریبا هیچ دورانی را به خاطر نمی آورد که بی مشکل و راحت سپری کرده بوده باشد و جالب اینجا بود که هیچکس به ظاهر آن محدودیت ها و مشکلات را نمیدید و به طبع ازجانب کسی درک نمیشد، تنها همواره میدانست و میکوشید که  باید فراتر از محدودیت ها زندگی کند و تمام تلاشش را داشت که مثبت اندیشی و لبخند را از یاد نبرد.

در پایان صحبت هایش گفت:

_ میدانید فهمیدم که باید هدف ثابت و مهمی داشت و یک مسیر درست را پیگیری کرد البته من هم در طول مسیر خود کم از این شاخه به آن شاخه نپریدم!

سالی که در مقطع ارشد پذیرفته شدم تازه کارشناسی را به اتمام رسانده بودم و تقریبا اصلا انتظار قبولی را نداشتم اما یقین داشتم که وارد این مقطع خواهم شد و آن را نیز پشت سر خواهم گذاشت جایی خواندم که وقتی شما فکریا آرزویی را در ذهن خود داشته باشید قطعا توانایی رسیدن به آن را خواهید داشت که آن آرزو یا هدف در فکر شما قرار گرفته.

میدانستم که تلاشم کافی نبود اما با توجه به تمام شرایط و همه ی محدودیت ها و مسائل گفته شده کاری بود که انجام داده بودم و این قول معروف است که وقتی که روی هدفی متمرکز باشید و تلاش کنید یقین بدانید که خدا و تمامی عوامل بر سر راهتان شمارا به گونه ای به موفقیت نزدیک خواهند کرد.

به هر حال وارد مقطع بالاتری شدم و تا میتوانستم از آن دوره و تمام حالات خوب و مفیدش استفاده کردم و لذت بردم و البته سختی های خودش را داشت که آنها را برای خود سبک جلوه میدادم  و به فراموشی سپردم.

به خاطر دارم در اوایل همزمان با اینکه درس میخواندم در جایی به کاری نیمه وقت مشغول شدم شروع بدی نبود اما با گذشت بیشتر زمان متوجه شدم که شروع چندان خوبی هم نیست و استرس و بار روانی کار به عواید آن نمی ارزد.

فهمیده بودم که هیچ چیز مثل استرس و فشار روانی که به ناحق و بدون توجیح درست و عقلانی به خود وارد میکنیم نمیتواند انسان را از پا دربیاورد . من شرایط خود را شناخته بودم و میدانستم این خود من هستم که باید خود را درک کرده و به آن کمک کنم پس با در نظر گرفتن تمام شرایط موجود در حال حاظر اولویت اصلی من حال خوب و دوری از تمام فشارها بود.

آن شغل را رها کردم و صرفا به ادامه ی تحصیلم پرداختم. حالم با اوضاع و شرایطم خوب بود و دریافته بودم که در حال زندگی کردن و از تمام لحظات بهره بردن به آینده ی بهتری ساختن کمک خواهد کرد و باید همیشه در مسیر بود و منصفانه از خود توقع داشت منصفانه بودن این است که نه بیشتر از آنچه که میتوانیم و نه حتی ذره ای کمتر از آنچه که میتوانیم از خود توقع داشته باشیم به طوری که بدون خود شیفتگی ویا سرزنش تمام تلاش خود را بکنیم همه ی آنچه را که میتوانیم.

من در طول مسیر چیزهای بسیار زیادی آموخته بودم و با افراد بسیار متفاوتی آشنا شده بودم که تک تک آنها برایم درسی بود بسیار مهم و موثر. بعضی ها را رها کردم و بعضی ها را نیز همواره با خود دارم.

مهم حال خوب و نتایج مثبتی است که از تمام این سختی ها گرفتم وراهی که در آن ثابت قدم به سمت اهداف خود میروم.

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

16108مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393