نشست خبری مدیرعامل بانک سپه به مناسبت روز خبر نگار 


نشست خبری مدیرعامل بانک سپه به مناسبت روز خبر نگار

 

 

 

 

 

 

 

 

محمدکاظم چقازردی صبح امروز به مناسبت روز خبر نگار  در نشستی خبری با اصحاب رسانه  دیدار  و ضمن تجلیل از خبر نگاران این حوزه، پیرامون مسایل بانکی توضیحاتی را اراِیه و به سوالات  خبر نگاران نیز  پاسخ داد.

به گزارش طوفان نیوز،مدیرعامل بانک سپه از یکسان‌سازی تابلوهای شعب بانک‌های ادغامی تا پایان سال خبر داد.

چقازردی با اشاره به اقدامات بانک سپه در سال جاری، اظهار کرد: در حال حاضر مهمترین پروژه‌ای که ما بر آن متمرکز هستیم، اجرای درست و هدفمند ادغام بانک‌های نیروی‌های مسلح است.

به گفته مدیرعامل بانک سپه، تجربه چنین پروژه‌ای در تاریخ انقلاب اسلامی وجود ندارد و تجربه‌های جهانی نیز دو مورد بیشتر نبود که برای افزایش کارایی بانک‌ها بود.

چقازردی افزود: نوع ادغام ما رویدادی در راستای اصلاح ساختار بانکی است یا به عبارت دیگر این کار بر اساس مسئولیت‌ها و شرایطی که ایجاب می‌کرده قرار است انجام شود.

وی با بیان اینکه بانک‌های خصوصی در اوایل دهه ۸۰ برای افزایش کارایی و ایجاد رقابت ایجاد شدند، تصریح کرد: در اواسط این دهه بود که ما تحریم شدیم و در حالی که از نظر ارزی فعالیت خوبی داشتیم و بیش از ۲۵ درصد از فعالیت‌های ارزی کشور در اختیار بانک سپه بود، با تحریم همه بخش‌های ارزی‌مان متوقف شد که توانستیم پس از مدتی راه هایی پیدا کنیم که مشکلات مشتریان‌مان را حل کنیم.

مدیرعامل بانک سپه ادغام ظرفیت‌ها، تجربه‌ها، نیروها و توانمندی‌ها سبب پیشرفت بانک سپه می‌شود، گفت: فعالیت‌های ادغام باعث مرحله اجرایی و عملیاتی شده و مراحل اصلی ادغام را پشت سر گذاشتیم و می‌خواهیم این کار را با تدبیر انجام دهیم.

چقازردی ادامه داد: من برای هر بانک یکی از اعضای هیات مدیره را به عنوان نماینده بانک سپه در آن بانک معرفی کردم و این کار به دو دلیل انجام گرفت؛ نخست اینکه عملکرد آن بانک را با ادغام همسو کند و ظرفیت‌های آن‌ها را به تدریج شناسایی کرده و بتوانیم از آن استفاده کنیم.

به گفته مدیرعامل بانک سپه، تعداد شعب این بانک پس از ادغام به ۴۶۰۰ شعبه می‌رسد و تعداد پرسنل نیز از ۱۵ هزار به بیش از ۴۲ هزار نفر می‌رسد.

چقازردی با اشاره به ارزش‌گذاری ترازنامه بانک‌ها گفت: عمده این بانک‌ها در یک وضعیت مناسب به سر می‌برند از نظر ترازنامه و امیدواریم در مجموع بتوانند به ما کمک کنند.

وی با بیان اینکه فرآیندهای عملیاتی مربوط به ادغام در برنامه زمان‌بندی مشخص شده به خوبی در حال انجام است ابراز امیدواری کرد که تا پایان سال تابلوهای شعب این بانک‌ها یکسان‌سازی شود.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

16116مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393