کردستان جزو استان‌های آخر کشور از لحاظ جرائم است 


کردستان جزو استان‌های آخر کشور از لحاظ جرائم است

فرمانده نیروی انتظامی استان کردستان با بیان اینکه کردستان جزو استان‌های آخر کشور از لحاظ جرائم است، گفت: نیمی از جرائم اتفاق افتاده در مرکز استان اتفاق می‌افتد.

به گزارش خبرنگار طوفان نیوز از سنندج، سردار علی آزادی در مراسم تجلیل از فعالان عرصه اطلاع‌رسانی و خبر کردستان در سنندج اظهار کرد: عرصه اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی بسیار حائز اهمیت است و اقدامات انجام شده در راستای امنیت پایدار است.

وی افزود: امنیت پایدار کنونی در کشور و استان مرهون رشادت‌های شهدا و ایثارگران و همراهی مردمی در کنار اقدامات هوشمندانه نیروهای مسلح است که خبرنگاران در این راستا نقش مهمی دارند.

فرمانده انتظامی استان کردستان اظهار داشت: خبرنگاری یعنی دادگری و احقاق حق مردم و می‌توان گفت خبرنگاران در کنار پلیس به یاری دستگاه قضا می‌آیند.

آزادی افزود: ما در نیروی انتظامی به واسطه عزت، خدمت و مصلحت تابع قانون و مقررات هستیم و خوشبختانه خبرنگاران در این عرصه همواره یاری‌گر ما بوده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: کاهش تخلفات و جرائم در استان از جمله ثمرات همراهی رسانه‌ها با پلیس است و ما قدردان تلاش‌های اصحاب رسانه هستیم.

آزادی افزود: تقویت بنیه فرهنگی موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی است و بدون شک رسانه‌ها از پایه‌های فرهنگ در جامعه هستند.

وی در ادامه سخنان به فعالیت‌ها و خدمات نیروی انتظامی در استان هم اشاره کرد و گفت: کردستان از لحاظ جمعیت رتبه ١٧ و از لحاظ وسعت رتبه ١۶ کشور را دارد و اگر این شاخص‌ها را در نظر بگیریم باید از لحاظ جرائم نیز در این رده باشیم اما در بسیاری از جرائم جزو استان‌های آخر کشور هستیم.

آزادی افزود: تنها هشت دهم درصد سرقت و ۱٫۷ دهم درصد جرایم در کردستان اتفاق می‌افتد که این مهم نشان از فرهنگ بالای مردم کردستان است.

وی خاطرنشان کرد: نیمی از جرائم و  سرقت‌ها در مرکز استان اتفاق افتاده است و تصادفات با ٢٣ درصد بیشترین میزان جرائم را داریم و بحث نزاع و درگیری انفرادی با ١۶ درصد و سرقت با ٩ درصد در رده‌های بعدی قرار دارند.

آزادی از کاهش ۵٢ نفری تعداد فوتی‌ها و کاهش ٣۴درصدی تعداد جان باختگان تصادفات جاده‌ای در استان نسبت به مدت مشابه چهار ماهه سال گذشته خبر داد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

17115مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393