برگزاری دوازدهمین دوره لیگ علمی (پایا) درمشهد 


برگزاری دوازدهمین دوره لیگ علمی (پایا) درمشهد

مرحله نهایی لیگ علمی پایا امسال با شرکت ۵۵۰ نفرازدوم تا ۴ شهریور درمشهد برگزارمی شود

به گزارش خبرنگارطوفان نیوز ، مرتضی فاطمی نژاد مدیر عامل مؤسسه علمی آموزشی رزمندگان اسلام امروز در نشست خبری درباره لیگ علمی پایا گفت:ا امسال مرحله نهاییمرحله نهایی دوازدهمین دوره لیگ مسابقات علمی بین المللی پیشگامان ایران (پایا) در دانشگاه فرهنگیان مشهد با شرکت ۵۵۰ نفر ، برگزار می‌شود.

وی افزود: در این مسابقات شرکت‌کنندگانی از سوریه، عراق، پاکستان، لبنان، افغانستان و  انگلستان نیز حضور دارند.

وی تصریح کرد: شکل که مراحل ابتدایی این مسابقه برای شرکت‌کنندگان خارجی در کشور‌های آن‌ها برگزار شده و در تاریخ‌های یاد شده نفرات برگزیده که از هر کشور چهار دانش‌آموز خواهد بود، با سایرین به رقابت می‌پردازند.

 

فاطمی نژاد ادامه داد: از اولین دوره تاکنون ۷۰۰ هزار نفر در هفت رشته ازجمله رشته‌های انسانی، تجربی، ریاضی و پژوهشی شرکت کردند که امسال برای اولین بار بخش کارآفرینی هم به رشته‌هایی که باید در آن رقابت صورت گیرد، اضافه شده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه بانک ایده‌پردازی در اختیار داریم که برای استفاده می‌تواند در اختیار دستگاه‌های متقاضی قرار گیرد، گفت: لیگ علمی پایا سعی دارد فضای رقابت‌ها را از حفظ‌محوری به سمت روحیه تعامل و کاربردی هدایت کند؛ به همین منظور مؤسسه خدمات علمی آموزشی رزمندگان اسلام که در گذشته آزمون‌های کنکور آزمایشی را برگزار می‌کرد، در رویکرد جدید، تمرکز فعالیت‌های خود را از برگزاری صرف این‌گونه آزمون‌ها برداشته و کتاب‌های کمک‌آموزشی خود را هم به سمت الکترونیکی و هوشمند شدن سوق داده است.

فاطمی نژاد ادامه داد: بسیج امیدوار است که الگوی عملی برای خودباوری رسیدن دانش‌آموزان باشد و دستگاه‌های مختلف هم برای رسیدن به این مهم بسیج را کمک کنند.

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

17324مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393