د ر خطبه‌های نماز جمعه سراسر کشور مطرح شد/انتقاد از بی‌انصافی‌ها نسبت به قوه قضاییه 


د ر خطبه‌های نماز جمعه سراسر کشور مطرح شد/انتقاد از بی‌انصافی‌ها نسبت به قوه قضاییه

در خطبه‌های نماز جمعه امروز (۲۴ آبان) سراسر کشور مسائل و موضوعات متنوعی از سوی ائمه جمعه مطرح شد؛ یکی از موضوعات تقدیر از اقدامات قوه قضاییه در دوره تحول بویژه مبارزه با فساد و مفاسد اقتصادی بود.

 

به گزارش خبرگزاری میزان؛ در خطبه‌های نماز جمعه امروز (۲۴ آبان) سراسر کشور مسائل و موضوعات متنوعی از سوی ائمه جمعه مطرح شد؛ یکی از موضوعات تقدیر از اقدامات قوه قضاییه در دوره تحول بویژه مبارزه با فساد و مفاسد اقتصادی بود.

 

دستاوردهای اخیر قوه قضاییه در برقراری عدالت اقتصادی باید با حمایت اطلاعاتی و اجرایی نهادهای دیگر همراه شود

حجت‌الاسلام و‌المسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی در خطبه‌های نماز جمعه تبریز با اشاره به نقش قوه قضاییه در تحقق اقتصاد مقاومتی با اجرای عدالت اقتصادی خاطرنشان کرد: دستاوردهای اخیر قوه قضاییه در برقراری عدالت اقتصادی نمایشی و ظاهری نیست، بلکه اقداماتی جدی و با برنامه ریزی درست است که اگر با حمایت اطلاعاتی و اجرایی نهادهای دیگر همراه باشد می‌تواند نتایج مثمر ثمر و بیشتری به همراه داشته باشد.

 

وی ضمن تشکر از برنامه‌ها و اقدامات انقلابی قوه قضاییه و ریاست محترم این قوه ابراز امیدواری کرد که این قوه با قدرت، قاطعیت و صلابت بیشتر و با مبارزه بی‌امان و مستمر برای ریشه کنی فساد در هر سطح و جایگاهی شرایط بهتری برای تحقق عدالت اقتصادی و اعتماد بیشتر مردم صبور و انقلابی را فراهم آورد.

 

به همه کسانی که با موج افکنی‌ها  می‌خواهند جلوی حرکت قوه قضاییه در مبارزه با فساد را بگیرند می‌گوییم ما مردم از مبارزه با فساد حمایت جدی می‌کنیم

آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شیراز، گفت: با این فسادی که مثل موریانه اقتصاد ما را می خورد باید مبارزه شود و در این راستا یک حرکت ارزشمندی از سوی دستگاه قضایی شروع شد و ما نیز همینجا حمایت خودمان را به صورت جدی از این حرکت ارزشمند مبارزه با فسادی که در دستگاه قضایی کشور شکل گرفته اعلام می‌کنیم و به همه کسانی که با موج افکنی‌ها  می‌خواهند جلوی حرکت را بگیرند با صدای بلند می‌گوییم ما مردم از مبارزه با فساد حمایت جدی می‌کنیم.

 

امام جمعه شیراز اضافه کرد: در همین راستا هیچکس در هر مقام و جایگاهی که باشد حق ندارد از خلاف قانون حمایت کند و باید اجرای عدالت و مبارزه با فسا در همه سطوح پیگیری شود. در عین حال خود آیت‌الله رئیسی که گام‌های بلندی برداشته‌اند مکرر تذکر داده‌اند که احکام قضایی باید با دقت لازم باشد.

 

تضعیف قوه قضاییه که مشغول مبارزه با فساد است، اقدام نادرستی است

حجت‌الاسلام سید لطف‌الله حیات‌الغیب در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر، با تاکید بر اینکه مردم و مسئولین باید قوه قضاییه را حمایت کنند، تاکید کرد: نکند در برخورد و حرف خود طوری عمل کنیم که قوه قضاییه تضعیف شود، این کار خوبی نیست؛ وجود قوه قضاییه برای برخورد با فساد است، می‌شود به کسی که وظیفه خود را انجام می‌دهد بگوییم چرا برخورد می کنی؟

 

همه باید از پیگیری و رسیدگی‌های دستگاه قضا، حمایت کنند

حجت‌الاسلام سید عبدالنبی موسوی‌فرد، نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان در خطبه‌های نماز جمعه اهواز اظهار کرد: در چند ماه اخیر شاهد پیگیری و رسیدگی‌های دستگاه قضا بودیم و این حرکت باید مورد حمایت قرار بگیرد چرا که با بخشی از این اقدامات بسیاری از کارخانه‌هایی که تا مرز تعطیلی پیش رفته بود بازگشایی شد و کارگران بیکار به محل کار خود بازگشتند. مسئولین نیز در کنار مردم قرار بگیرند تا عدالت اجتماعی برای مردم ملموس شود.

 

قضاوت‌های به‌حق قوه قضاییه، جامعه را امیدوار کرده است

حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور در خطبه‌های امروز نماز جمعه شهر رفسنجان، گفت: در این چندماه اخیر امید زیادی در دل همه افراد جامعه با قضاوت‌های به‌حق قوه قضاییه ایجاد شده است.

 

انتقاد از بی‌انصافی‌ها نسبت به قوه قضاییه

حجت‌الاسلام عباس امینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شاهرود، با انتقاد از بی‌انصافی‌ها نسبت به قوه قضاییه، گفت: قوه قضائیه اعتمادی در دل صنعتگران و تولیدگران ایجاد کرده و این‌ها جای تشکر دارد؛ نه حرف‌های نامربوط زدن و ما تعجب می‌کنیم از برخی که امروز حرف‌های نامربوط می‌زنند.

 

باید تاسف خورد به حال کسانی که از عملکرد قوه قضاییه انتقاد می‌کنند/ دستگاه قضا ثابت کرده فراجناحی عمل می‌کند

حجت الاسلام ترابی در خطبه‌های نماز جمعه رباط کریم، گفت: از زمانی که ریاست قوه قضاییه تغییر کرده عملکردهای بسیار مفیدی داشته است، با پیگیری‌های مکرر قوه قضائیه ۵۰۰ کارگاه اقتصادی که وضعیت مناسبی نداشت و نزدیک به تعطیلی بودند دوباره شروع به کار کردند. عملکرد دستگاه قضا قابل دفاع است، باید تاسف خورد از کسانی که به این عملکرد قوه قضاییه انتقاد می‌کنند، این افراد کسانی هستند که بستگانشان توسط این قوه دستگیر شده‌اند. قوه قضاییه ثابت کرده دارد فراجناحی عمل می‌کند؛ ملت ایران امروز پشت این قوه ایستاده است و این قوه نیز باید قاطع محکم برخورد کند.

 

سخنان اخیر رئیس‌جمهور در یزد در مورد اقدامات قوه قضاییه آثار منفی به دنبال داشت

آیت‌الله عبدالنبی نمازی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کاشان ضمن اشاره به سخنان اخیر رئیس‌جمهور در یزد در مورد اقدامات قوه قضائیه گفت: این مهم آثار منفی به دنبال داشت و بر همین اساس پیشنهاد می‌شود تا مواردی که دغدغه شما است با سران قوا به صورت محرمانه مطرح شود تا موجب چنددستگی و تفرقه نشوید.

 

رئیس قوه قضاییه فضای مبارزه با فساد را ایجاد کرده است/ مسئولان باید از اجرای عدالت استقبال کنند

حجت‌الاسلام والسلمین ابوالقاسم یعقوبی امروز در آئین نماز جمعه مرکز خراسان شمالی، گفت: امروز جریان مبارزه با فساد جدی‌تر شده و باید همه خوشحال باشیم. رئیس قوه قضاییه فضای مبارزه با فساد را ایجاد کرده و دانه درشت‌ها در حوزه عدالت اسلامی قرار گرفتند. عکس‌العمل‌ها در برابر این اقدام جناحی و رابطه‌ای نباشد. با هر ژن و اسمی باید مفسد اقتصادی پای میز عدالت کشده شود. مسئولان باید از اجرای عدالت استقبال کنند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

16576مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393